- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Powiat szamotulski: 5 kolizji w jeden dzień

W miniony piątek policjanci z powiatu szamotulskiego pracowali na miejscu pięciu kolizji.

W miniony piątek 22 kwietnia br. policjanci interweniowali w związku z pięcioma kolizjami drogowymi. Do zdarzeń doszło w Bielejewie, na ul. Wolności w Pniewach, na ul. Sukienniczej w Szamotułach, w Sędzinach oraz na ul. Sportowej w Szamotułach.

Przyczyny zdarzeń były różne. W przypadku dwóch kolizji kierujący samochodami nie zachowali ostrożności podczas wykonywania manewru cofania. Do tych zdarzeń doszło w Bielejewie oraz na ul. Sportowej w Szamotułach.

- Reklama -

W jednym przypadku prawdopodobną przyczyną kolizji było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. W wyniku takiego zachowania, na ul. Wolności w Pniewach kierujący samochodem marki Man, zderzył się z kierującym samochodem marki Ford. Kierujący fordem 33-latek trafił do szpitala. Nie doznał jednak poważnych obrażeń, więc sprawa została zakwalifikowana jako kolizja drogowa. W stosunku do sprawcy kolizji, policjanci prowadzą postępowanie w sprawie o wykroczenie, a o wysokości grzywny zadecyduje sąd.

W jednym przypadku, przyczyną zdarzenia było nieprawidłowe omijanie. Na ul. Sukienniczej w Szamotułach, mieszkaniec Szamotuł, wykonując manewr omijania, fiatem ducato uderzył w zaparkowanego hyundaia.

Ostatnie z piątkowych zdarzeń zaistniało na ul Bukowskiej w Sędzinach. Na prostym odcinku drogi, mieszkaniec Mosiny, który kierował Passatem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z kierującą samochodem marki Skoda.

Wszyscy kierujący samochodami, którzy brali udział w zdarzeniach byli trzeźwi. Poza sprawą kolizji w Pniewach, gdzie sporządzony zostanie wniosek o ukaranie sprawcy kolizji do sądu, w pozostałych przypadkach, sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.

Funkcjonariusze przypominają, że za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi mandat karny w wysokości co najmniej 1000 złotych.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe