- Reklama -
-0.5 C
Szamotuły
środa, 30 listopada, 2022

Powiat. Kolejni kierowcy prowadzili auta na „podwójnym gazie”

Przed zbliżającym się weekendem Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach przypomina – jazda pod wpływem alkoholu nie popłaca. W ostatnich dniach przekonało się o tym kilku mieszkańców naszego powiatu.

W miniony weekend policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Do kontroli doszło w Brodziszewie, Dusznikach oraz Sękowie. Dwóch kierowców miało poniżej 0,5 ‰ alkoholu w organizmie, za wykroczenie grozi im zakaz kierowania pojazdami, a także kara aresztu lub grzywny.

-Najwyższy niechlubny wynik badania stanu trzeźwości miał kierujący samochodem w Brodziszewie. 41-letni mieszkaniec gminy Kaźmierz, wzbudził zainteresowanie funkcjonariuszy jadąc bez świateł. Podczas kontroli, od mężczyzny czuć było zapach alkoholu, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Mężczyzna miał promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu go w policyjnym systemie okazało się, iż 41-latek nie powinien wcale wsiadać za kierownicę samochodu, gdyż miał aktywny zakaz kierowania pojazdami wydany przez sąd. Grozi mu więc do 5 lat więzienia, grzywna, a także dłuższy zakaz kierowania pojazdami – informuje mł. asp. Sandra Chuda, oficer prasowa Komendy Powiatowej w Szamotułach.

- Reklama -

Do zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło w ubiegłym tygodniu w Chojnie. -Około godziny 2.40 w dniu 12 marca br. policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem kierującego niniejszym pojazdem. Ze zgłoszenia wynikało, iż mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce interwencji ustalili, iż 24-letni obywatel Ukrainy miał 1,36 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w drzewo. 24-latek został zatrzymany, a gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania w tym stanie zdarzenia drogowego. Grozi mu do 2 lat więzienia, grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami – informuje mł. asp. Sandra Chuda.

Policjanci apelują do kierowców: „Przed zbliżającym się weekendem przestrzegamy wszystkich kierowców przed wsiadaniem za kierownicę pojazdów pod wpływem alkoholu. Przypominamy też, iż czasem alkohol w naszym organizmie może rozkładać się dłużej niż u innych osób. Dlatego też, jeśli ktoś wieczorem spożywa alkohol (zwłaszcza większą ilość), następnego dnia na rano nie powinien kierować samochodem, gdyż może jeszcze znajdować się pod wpływem alkoholu. Nawet jeśli na rano będzie się trzeźwym, poziom koncentracji u takiego kierowcy może być znacznie obniżony, co wiązać się może ze stworzeniem zagrożenia dla siebie lub innych”.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe