- Reklama -
2.6 C
Szamotuły
wtorek, 6 grudnia, 2022

Ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Dwie osoby straciły prawo jazdy za nadmierną prędkość

W ubiegłym tygodniu dwie osoby straciły na trzy miesiące prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym. Prędkość w takim terenie może być bardzo niebezpieczna, dlatego apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi na drogach.

Droga hamowania samochodu osobowego przy dużej prędkości znacznie się wydłuża… Warto się więc nad tym zastanowić, zanim przyspieszy się na drodze, szczególnie w terenie zabudowanym.

W ubiegłym tygodniu, policjanci z szamotulskiej drogówki zatrzymali dwie osoby, które w terenie zabudowanym przekroczyły dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Do pierwszej kontroli drogowej doszło w dniu 27 października na drodze wojewódzkiej w Piaskowie. Kierujący samochodem mieszkaniec Czerwonaka poruszał się z prędkością 119 km/h w miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

- Reklama -

Drugi kierujący, który poruszał się z nadmierną prędkością, jechał ulicą Szamotulską w Ostrorogu. Mieszkaniec gminy Oborniki, poruszał się z prędkością 114 km/h, w miejscu w którym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi, a za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, policjanci zatrzymali im uprawnienia do kierowania samochodami. Przez najbliższe 3 miesiące nie powinni wsiadać za kierownicę samochodu, w przeciwnym razie narażą się na kolejne konsekwencje prawne.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe