- Reklama -
2.6 C
Szamotuły
wtorek, 6 grudnia, 2022

Szamotuły. Wkrótce nowy ambulans w SP ZOZ

28 października, Rada Powiatu Szamotulskiego podjęła decyzję o przekazaniu 100 000 zł na dofinansowanie zakupu nowego ambulansu dla SP ZOZ w Szamotułach. W tym samym dniu, Rada Miasta i Gminy Szamotuły podjęła identyczną decyzję – 100 000 na nową karetkę. 

Przetarg na dostawę ambulansu już się odbył. Karetka będzie kosztowała 398 000 zł. Podstawowe koszty zakupu poniesie SP ZOZ z własnych pieniędzy. Nowy Volkswagen Crafter zostanie skierowany do obsługi pacjentów po 10 grudnia. Będzie stacjonował na stacji Pogotowia Ratunkowego w Szamotułach. Będzie to główna karetka systemowa „S” – z ratownikami medycznymi i lekarzem. 

- Reklama -

– Dziękuję Staroście Szamotulskiemu Beacie Hanyżak, Burmistrzowi Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierzowi Kaczmarkowi oraz radnym powiatowym i szamotulskim za wsparcie pacjentów. Nasze zespoły będą miały możliwość bezpieczniejszego i sprawniejszego docierania do potrzebujących pacjentów. Obecnie, w czasie pandemii, to bardzo ważna pomoc – mówi Remigiusz Pawelczak, dyrektor SP ZOZ w Szamotułach.

To już trzeci pojazd, zakupiony w ramach tegorocznej modernizacji floty karetek SP ZOZ. 

ŹródłoSP ZOZ

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe