- Reklama -
-3.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Policjantki rozmawiały z dziećmi o bezpiecznej drodze do szkoły

Policjantki z Szamotuł spotkały się z dziećmi, aby przypomnieć im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Na dobry początek roku szkolnego, dzieci otrzymały odblaski, aby zawsze były widoczne dla kierujących pojazdami.

Początek września, to świetna okazja do przeprowadzenia działań profilaktycznych wśród najmłodszych uczniów. Policjantki spotkały się więc z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach, aby przybliżyć im podstawowe i najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Mundurowe przypomniały o tym, gdzie znajduje się miejsce pieszego na drodze oraz o tym, iż do przejścia przez jezdnię najlepiej wybierać miejsca wyznaczone i bezpieczne. Policjantki zwróciły też uwagę dzieci na to, jak powinny zachowywać się podczas wychodzenia z autobusu szkolnego oraz podczas poruszania się po drogach w grupach.

- Reklama -

Ważną kwestią było też przypomnienie o tym, jak pieszy powinien zachowywać się po zmroku. Na dobry początek roku szkolnego, dzieci otrzymały od policjantek odblaskowe opaski, aby każdy kierowca mógł ich bez problemu dostrzec.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe