- Reklama -
3 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

W Szamotułach uruchomiono punkt pobrań Drive Thru

W poniedziałek w Wielkopolsce uruchomiono 6 nowych punktów wymazowych, tzw. Drive Thru.

W Szamotułach Drive Thru uruchomiono na terenie Szpitala Powiatowego. Punkt funkcjonuje w godzinach 7:30-9:30 na parkingu od strony ulicy Sukienniczej.

- Reklama -

„Od środy 9 września lekarze rodzinni mogą wypisywać zlecenia wykonania testu w kierunku koronawirusa. W związku z tym, wielkopolski oddział NFZ dokłada wszelkich starań, aby uruchomić punkty pobrań, z których korzystają pacjenci, w każdym powiecie naszego regionu. W przypadku dużych powiatów, osoby skierowane na testy mają do dyspozycji więcej punktów pobrań. W samym Poznaniu do końca września będzie działać sześć miejsc, do których mogą zgłaszać się pacjenci w celu pobrania wymazu do badania. Oprócz osób skierowanych na test przez lekarzy rodzinnych, z punktów pobrań korzystają też pacjenci wybierający się do sanatoriów. Warunkiem skorzystania z leczenia uzdrowiskowego jest bowiem ujemny wynik testu na obecność wirusa Sars-Cov-2. Badanie takie powinno być wykonane nie wcześniej, niż 6 dni przed zaplanowanym wyjazdem. Przypominamy pacjentom, że przed wybraniem się do punktu pobrań, warto zadzwonić i umówić się na wizytę.

Osoby, które posiadają swoje Internetowe Konto Pacjenta, będą mogły za jego pomocą zapoznać się z wynikiem testu. Dostęp do informacji o wyniku będzie miał też lekarz zlecający badanie” – informuje poznański NFZ.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe