- Reklama -
8.7 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali kierowcę bez uprawnień. Mężczyzna miał przy sobie narkotyki!

Szamotulscy dzielnicowi, w czasie wolnym od służby zatrzymali podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna był im dobrze znany. Funkcjonariusze podejrzewali też, że może kierować samochodem pomimo braku uprawnień. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się.

W minioną niedzielę 25 marca br., kiedy dwóch  szamotulskich dzielnicowych przejeżdżało ulicą Obornicką w czasie wolnym od służby zauważyli, że na jeden z parkingów wjeżdża znany im osobiście mieszkaniec Szamotuł. Policjanci dobrze znali 24-latka i wiedzieli, że nie ma on uprawnień do kierowania samochodem.  Dzielnicowi podejrzewali też, że może posiadać narkotyki, gdyż w przeszłości miał z nimi do czynienia.

- Reklama -

Nie czekając długo, funkcjonariusze zadzwonili do dyżurnego Policji informując go o zaistniałej sytuacji, aby ten mógł na miejsce wysłać policjantów, którzy tego dnia pełnili służbę. Sami dzielnicowi podeszli do pojazdu mężczyzny, aby sprawdzić czy ich przypuszczenia są słuszne.

Policyjna intuicja nie zawiodła ich. W trakcie kontroli 25-latek zachowywał się nerwowo. Policjanci znaleźli w jego samochodzie ciemno brunatną kostkę. Sam kontrolowany przyznał, że to haszysz, co potwierdziło badanie testerem. Po sprawdzeniu 25-latka w policyjnym systemie okazało się, że podejrzenia co do kierowania samochodem bez uprawnień również potwierdziły się. Dodatkowo, w trakcie sprawdzania dokumentów od pojazdu okazało się, iż pojazd nie był przerejestrowany w ustawowym terminie.

Z uwagi na nerwowe i podejrzane zachowanie 25-latka pobrano mu krew do badań na zawartość narkotyków, żeby sprawdzić czy nie kierował samochodem pod ich wpływem. Wyniki badania będą znane w terminie późniejszym.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, kierowania pojazdem pomimo braku uprawnień oraz nieprzerejestrowania pojazdu w terminie ustawowym. Grozi mu kara więzienia oraz grzywna.

KPP w Szamotułach (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe