- Reklama -
-5.8 C
Szamotuły
piątek, 1 grudnia, 2023

Policjanci spotkali się z przedszkolakami [ZDJĘCIA]

W środę policjanci z Szamotuł, Dusznik oraz Pniew spotkali się z przedszkolakami. Pogadanki były okazją do przedstawienia maluchom podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze oraz do poznania zawodu policjanta. Policjanci przekazali też dla dzieci około 100 odblasków.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, z Posterunku Policji w Dusznikach oraz z Komisariatu Policji w Pniewach odwiedzili wczoraj wychowanków z Przedszkola Miś w Szamotułach, Przedszkola w Sędzinku oraz Przedszkola Sióstr Urszulanek w Pniewach.

Spotkania były m. in. okazją do przedstawienia dzieciom zawodu policjanta. Mamy nadzieję, że maluchy zapamiętały, że do funkcjonariuszy mogą zwrócić się po pomoc w sytuacji zagrożenia. Mundurowi przypomnieli też numery alarmowe oraz zasady korzystania z nich. Policjanci omówili też zasady zachowania wobec osób obcych i nieznajomych.

- Reklama -

Ważnym tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze. Policjanci przypomnieli maluchom o tym, jakich zasad należy przestrzegać, aby droga do przedszkola (i nie tylko) minęła bezpiecznie. Spotkanie wypełniła nie tylko teoria, ale i praktyka. Dzieci w Szamotułach przećwiczyły zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię na prowizorycznym przejściu z sygnalizacją świetlną, dzieci Sędzinka, wybrały się z policjantami na spacer na prawdziwą drogę, a dzieci z Pniew obejrzały film na temat bezpiecznych zachowań na drodze.

W trakcie spotkania, policjanci podkreślili też jak ważne na drodze jest noszenie odblasków. To dzięki nim, po zmroku, kierowca ma szansę dostrzec pieszego. Aby poprawić bezpieczeństwo maluchów, w ramach akcji „Świeć przykładem- bądź widoczny” funkcjonariusze przekazali dzieciom w sumie około 100 odblasków.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe