- Reklama -
8.7 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Policja podsumowała pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych

Pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych za nami. Tego dnia, na drogach powiatu dwie osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. W ten weekend policjanci zatrzymali też nietrzeźwego kierującego. Apelujemy do kierowców o rozwagę na drogach.

W minioną sobotę oraz świąteczną niedzielę (15-16 kwietnia br.), policjanci z powiatu szamotulskiego przeprowadzili w sumie 43 interwencje. Wśród zgłoszonych zdarzeń znalazły się zarówno interwencje domowe, jak i takie, które przeprowadzane były w miejscach publicznych. Tych pierwszych- dotyczących nieporozumień w domach było 11. Pozostałe interwencje dotyczyły m. in. głośnego zachowania, nietrzeźwych osób w miejscach publicznych, zakłócenia porządku publicznego, przywłaszczenia mienia.

Odnotowaliśmy również 4 kolizje drogowe. 3 zdarzenia dotyczyły zderzenia ze zwierzyną leśną, jedna kolizja spowodowana była nieprawidłowym cofaniem.

- Reklama -

W sobotę 15 kwietnia, około godziny 16.45 policjanci szamotulskiej drogówki zatrzymali kierującego seatem ibizą. Okazało się, iż mężczyzna miał 0,66 promila alkoholu w organizmie.

W świąteczną niedzielę, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli dwie osoby, które na terenie zabudowanym przekroczyły dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Jedna kontrola miała miejsce w Sękowie, kolejna w Sędzinach. Kierującym zostały zatrzymane prawa jazdy. Odzyskają uprawnienia dopiero po trzech miesiącach. Dodatkowo, funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty oraz punkty karne.

Apelujemy do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę. Przypominamy, iż dzisiaj policjanci będą także prowadzili wzmożone kontrole na drogach. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, stan trzeźwości i sposób przewożenia dzieci w pojazdach.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe