- Reklama -
-4.5 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Policja podsumowała pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych

Pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych za nami. Tego dnia, na drogach powiatu dwie osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. W ten weekend policjanci zatrzymali też nietrzeźwego kierującego. Apelujemy do kierowców o rozwagę na drogach.

W minioną sobotę oraz świąteczną niedzielę (15-16 kwietnia br.), policjanci z powiatu szamotulskiego przeprowadzili w sumie 43 interwencje. Wśród zgłoszonych zdarzeń znalazły się zarówno interwencje domowe, jak i takie, które przeprowadzane były w miejscach publicznych. Tych pierwszych- dotyczących nieporozumień w domach było 11. Pozostałe interwencje dotyczyły m. in. głośnego zachowania, nietrzeźwych osób w miejscach publicznych, zakłócenia porządku publicznego, przywłaszczenia mienia.

Odnotowaliśmy również 4 kolizje drogowe. 3 zdarzenia dotyczyły zderzenia ze zwierzyną leśną, jedna kolizja spowodowana była nieprawidłowym cofaniem.

- Reklama -

W sobotę 15 kwietnia, około godziny 16.45 policjanci szamotulskiej drogówki zatrzymali kierującego seatem ibizą. Okazało się, iż mężczyzna miał 0,66 promila alkoholu w organizmie.

W świąteczną niedzielę, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli dwie osoby, które na terenie zabudowanym przekroczyły dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Jedna kontrola miała miejsce w Sękowie, kolejna w Sędzinach. Kierującym zostały zatrzymane prawa jazdy. Odzyskają uprawnienia dopiero po trzech miesiącach. Dodatkowo, funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty oraz punkty karne.

Apelujemy do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę. Przypominamy, iż dzisiaj policjanci będą także prowadzili wzmożone kontrole na drogach. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, stan trzeźwości i sposób przewożenia dzieci w pojazdach.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe