5.4 C
Szamotuły
piątek, 19 kwietnia, 2024

Polak na prowadzeniu po drugim dniu zawodów w Baborówku

W Baborówku zakończyły się dziś próby ujeżdżenia. Jutro przed zawodnikami trudne zadanie, a dla publiczności najbardziej widowiskowa część WKKW – kros.

W najwyżej dotowanym konkursie – CCI4*-S o nagrodę Mecenasa zawodów, pana Romana Roszkiewicza – zmiana na pozycji lidera. Mateusz Kiempa (POL), dosiadając konia Lassban Radovix, ukończył próbę ujeżdżenia z wynikiem 27,8, obejmując tym samym prowadzenie. Dwa kolejne miejsca należą do Feliksa Vogga (SUI), który w tym konkursie startuje na dwóch koniach. Zawodnik pozycję drugą po ujeżdżeniu zajmuje z Colero, a trzecią – z Cartanią.

O pierwsze miejsce w tej klasie walczą także inni niezwykle utytułowani zawodnicy, jak m.in. Michael Jung (GER) na koniu Kilcandra Ocean Power (obecnie na miejscu 5) oraz Andreas Dibowski (GER) na koniu Brennus (na miejscu 6). Zwycięzca w tej klasie zainkasuje kwotę w wysokości 100 000 zł.

Dziś rozegrana została próba ujeżdżenia w konkursie CCI4*-L o puchar Lotto. Na prowadzenie wysunęła się Ingrid Klimke (GER) z koniem Equistros Siena Just Do It. Drugie miejsce należy do Lary De Liedekerke-Meier (BEL) z koniem Hermione D’Arville, a trzecie – do Merel Blom (NED) na Vesuve D’Aveyron.

Bez zmian w konkursie CCI3*-S o puchar Kuhn Maszyny Rolnicze. Pierwsze miejsce po krosie zajmuje Anna Lena Schaaf (GER) z koniem Lagona Old, drugie miejsce należy do Antonii Baumgart (GER) na Ela Lou, a trzecie – do Julii Krajewski (GER) na Chintonic 3. Najlepszym Polakiem w tej klasie jest Mateusz Kiempa (POL) z koniem Quintus Junior.

W CCI2*-S o puchar Badix prowadzenie objął Jerome Robine (GER) z Coby R. Drugie miejsce po drugiej części ujeżdżenia zajął Paweł Warszawski (POL) z koniem Lucinda Ex Ani 4. Miejsce trzecie obecnie należy do Antonii Baumgart (GER) z Ris De Talm.

W konkursie dla młodych koni CCIYH2*-S o puchar Stadniny Kunowo prowadzi Andreas Dibowski (GER) z koniem Lillet 3. Drugie i trzecie miejsce zajęła Merel Blom (NED) odpowiednio z końmi Lortero i Inamorata.

W CCI1*-Intro o puchar Canter Club prowadzenie objęła Antonia Baumgart (GER) z Lagavulin 4. Na miejsce drugie spadła Malin Petersen (SWE) z koniem Dance Monkey 7, a miejsce trzecie objął Christoph Wahler (GER) z Honoree P. Najwyżej uplasowaną Polką jest Marta Orłowska (POL) na koniu Captain Morgan 40.

Jutro w Baborówku rozegrane zostaną próby terenowe. Na profilu faceebokowym zawodów oraz Świata Koni, a także na stronie www.festiwal.baborowko.pl dostępna będzie transmisja na żywo zawodów (klasy: CCI3*-S, CCI4*-L, CCI4*-S, CCI1*-Intro).