- Reklama -
7.2 C
Szamotuły
wtorek, 20 lutego, 2024

Pogłębione badania cytologiczne w SP ZOZ

Szamotulski szpital coraz bardziej nastawia się na wykrywanie i zwalczanie nowotworów. Po wdrożeniu pakietu onkologicznego, po nawiązaniu współpracy z Ośrodkiem Profilaktyki Nowotworów w Poznaniu, przyszedł czas na kolejną usługę.

SP ZOZ wygrał konkurs na prowadzenie badań mających na celu wykrywanie wczesnych stadiów raka szyjki macicy. Celem badań jest całkowite i skuteczne leczenie mieszkanek Powiatu Szamotulskiego. Program rusza od 1 lipca. Dyrektor Remigiusz Pawelczak podpisał stosowną umowę z NFZ . Usługi są nielimitowane, co oznacza, że każda pacjentka zostanie przyjęta.

Teraz, aby skorzystać z kompleksowych badań profilaktycznych wystarczy zgłosić się do Poradni Ginekologiczno–Położniczej. Analizy prowadzone są na miejscu a czas oczekiwania na wyniki nie trwa długo.

- Reklama -

– Rak szyjki macicy stanowi około jedną siódmą wszystkich nowotworów złośliwych u kobiet. Zmiany cywilizacyjne, posiadanie w ciągu życia wielu partnerów seksualnych powodują, że rozprzestrzenianie się wywołującego go wirusa brodawczaka ludzkiego jest w naszym kraju powszechne. To jeden z niewielu nowotworów złośliwych, którego przyczyny zostały dokładnie poznane a naukowcy opracowali już skutecznie, bezbolesne, bezpiecznie i nieinwazyjne metody zapobiegania tej chorobie – mówi dyrektor ds. lecznictwa Anna Kubicka.

Systematyczne badania są w stanie uchronić pacjentkę przed śmiercią.

Starostwo Powiatowe

  1. Wszystko było by pięknie gdyby nie to że żeby się wogóle zarejestrować do jakiegokolwiek lekarza ginekologa to graniczy z cudem świata więc o jakim wy tu piszecie badaniu że szybko i sprawnie i że każda pacjentka zostanie przyjęta śmiechu warte

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe