- Reklama -
-4.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Pniewy. Policjanci zatrzymali 76-latka, który od 32 lat posiadał podrobione prawo jazdy.

Zwykła kontrola drogowa zakończyła się niezwykłym odkryciem.

We wtorek, 1 lutego policjanci z Pniew otrzymali informację, że na ul. Wolności w Pniewach kierujący jedzie tak, jakby znajdował się pod wpływem alkoholu. Już po chwili mężczyzna został zatrzymany przez fukcjonariuszy.

Mężczyzna kierował samochodem marki Audi A3. Podczas legitymowania okazało się, iż był to 76-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie potwierdziło przypuszczeń zgłaszającego dotyczących kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. 76-latek był trzeźwy.

- Reklama -

Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudził jednak dokument, który mężczyzna przedstawił podczas kontroli drogowej. 76-latek okazał policjantom prawo jazdy m.in. kategorii B, które zostało wydane w 1989 roku. Policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnym systemie. Okazało, iż nie ma on wcale uprawnień do kierowania samochodem. 76-latek przyznał wtedy policjantom, iż dokument został podrobiony 32 lata temu – informuje asp. Sandra Chuda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Policjanci zabezpieczyli podrobione prawo jazdy, a 76-latek został doprowadzony do Komisariatu Policji w Pniewach, gdzie został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty- kierowania samochodem bez uprawnień (za co grozi mu grzywna i zakaz kierowania pojazdami) oraz posłużenia się podrobionym dokumentem w celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie (za co polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia).

Dodatkowo z policyjnych ustaleń wynikało, iż samochód, którym jechał podejrzany, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia, więc policjanci sporządzili też zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe