- Reklama -
2.8 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Dodatkowa karetka w powiecie szamotulskim

Od wczoraj (1 lutego) SP ZOZ w Szamotułach zwiększył liczbę karetek pogotowia ratunkowego, działających na terenie powiatu szamotulskiego. Oznacza to, że szpital będzie w najbliższych miesiącach dysponował aż czterema ambulansami. To najwyższa ich liczba w historii ratownictwa medycznego w powiecie szamotulskim.

Ambulans zostaje uruchomiony na podstawie umowy z Wojewodą Wielkopolskim, który finansuje jej funkcjonowanie. Umowa dotyczy dwóch najbliższych miesięcy. W nowym ambulansie typu „P” pomoc mieszkańcom będzie niosło dwóch ratowników medycznych. Dodatkowa karetka zapewni większą dostępność zespołów ratownictwa medycznego w powiecie szamotulskim i pozwoli na podwyższenie liczby podejmowanych akcji. Pojazd będzie stacjonował przy Szpitalu Powiatowym w Szamotułach.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną dyrekcja szpitala, władze województwa oraz powiatu szamotulskiego podejmują wspólne działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim jego mieszkańcom. Decyzja o zwiększeniu liczby karetek została podjęta w trosce o zdrowie i życie każdego z nich.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe