- Reklama -
1.8 C
Szamotuły
piątek, 9 grudnia, 2022

Obwodnica Wronek gotowa w 81 procentach

Postępy na budowie obwodnicy Wronek widać gołym okiem. Nowa trasa ma zostać otwarta za kilka miesięcy.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował, że zaawansowanie robót przy budowie obwodnicy wynosi 81%. W grudniu połączono obie części nowego mostu nad Wartą. Obecnie trwają tam prace związane z wykonaniem izolacji w strefie kap chodnikowych, odwodnienia na dojazdach oraz robót żelbetowych na podporach mostu.

Jeśli chodzi o prace drogowe, to w ostatnim czasie zakończono przebudowę branży telefonicznej, elektrycznej i gazowej, a także budowę kanalizacji deszczowej. Warstwa wiążąca jest gotowa w 95%. Do wykonania zostały tylko fragmenty przy moście. Na trzech drogach serwisowych wykonano warstwę ścieralną nawierzchni. Wszystkie drogi poprzeczne i ciąg główny zyskają warstwę ścieralną, gdy pogoda poprawi się. Obecnie trwa wykonanie poboczy w miejscach montażu barier ochronnych i montaż oznakowania pionowego.

- Reklama -

Przy budowie wiaduktu trwa wykańczanie muru oporowego oraz roboty wykończeniowe na dojazdach. Ponadto brukowane są skarpy na dojazdach do wiaduktu nad drogą gminną oraz wykonywane fundamenty i konstrukcja przepustów.

Prace powinny się zakończyć w czerwcu 2022 roku.

W ramach budowy obwodnicy Wronek o długości 5,2 km powstaje: trójprzęsłowy most nad Wartą, wiadukt kolejowy nad linią PKP, trzy ronda i drogi dojazdowe do terenów przyległych, chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe w obrębie skrzyżowań. Koszt całej inwestycji to ponad 81 mln złotych.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe