- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Pniewy. 18-latka spowodowała wypadek na czterokołowcu. Dwie osoby doznały groźnych obrażeń

Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło w Pniewach. Kierująca czterokołowcem samochodowym straciła panowanie nad pojazdem. Pasażerowie doznali obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy. Postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Pniewach.

W dniu 12 czerwca br. policjanci z szamotulskiej drogówki interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zdarzenia drogowego, do którego doszło w Pniewach na ul. Żonkilowej.

- Reklama -

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż 18-letnia mieszkanka Pniew, która kierowała czterokołowcem samochodowym marki Yamaha, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w ogrodzenie posesji. Pojazd przewrócił się na bok, w wyniku czego dwoje pasażerów wypadło z czterokołowca. Z ustaleń wynikało, iż kierująca przewoziła pojazdem nadmierną liczbę osób, gdyż czterokołowiec był przeznaczony do przewozu wyłącznie jednego pasażera.

34-letni pasażer oraz 41-letnia pasażerka trafili do szpitala. Doznali obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia- byli trzeźwi. Na miejscu mundurowi pracowali nad zabezpieczeniem materiałów dowodowych w sprawie.

Postępowanie, mające na celu szczegółowe ustalenie przyczyn i okoliczności zdarzenia prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Pniewach.

Kierującej grozi kara za spowodowanie wypadku drogowego oraz za przewożenie nadmiernej liczny pasażerów.

Fot. KPP Szamotuły

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe