- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
piątek, 8 grudnia, 2023

Otwarcie obwodnicy Wronek w przyszłym tygodniu?

Prawdopodobnie pod koniec przyszłego tygodnia nastąpi otwarcie obwodnicy Wronek.

Budowa obwodnicy Wronek rozpoczęła się w kwietniu 2020 roku. To jedna z największych i najbardziej oczekiwanych inwestycji w powiecie szamotulskim. Obecnie prace przy budowie nowej drogi już się zakończyły. Gotowy jest również łącznik, który połączył obwodnicę z ul. Mickiewicza. Droga jest zamknięta, ponieważ trwają jeszcze procedury związane z wydaniem niezbędnych pozwoleń na użytkowanie.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji wybudowano wiadukt kolejowy, trójprzęsłowy most nad Wartą, trzy ronda, drogi dojazdowe do terenów przyległych oraz chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe w obrębie skrzyżowań. Obwodnica rozpoczyna się przy ul. Szamotulskiej w Nowej Wsi, a kończy niedaleko Smolnicy.

- Reklama -

Wartość inwestycji to ponad 81 mln zł, z czego dofinansowanie z WRPO 2014+ to blisko 66 mln zł.

W przyszłym tygodniu otwarcie obwodnicy Wronek?

Nie podano jeszcze oficjalnej daty otwarcia obwodnicy. Burmistrz Wronek Mirosław Wieczór wyraził nadzieję, że odbiory zakończą się do 6 lipca. Prawdopodobnie datę otwarcia drogi zdradziło dzisiaj Starostwo Powiatowe.

Powiat Szamotulski poinformował, że 7 lipca zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu związana z zadaniem pn.: „Budowa obwodnicy Wronek w ciągu drogi wojewódzkiej nr 182 i 184: Część 1 i 2”. Tego samego dnia stała organizacja ruchu zostanie wprowadzona na ul. Mickiewicza we Wronkach.

Wszystko wskazuje więc na to, że w przyszłym tygodniu kierowcy zaczną korzystać z liczącej 5,2 km obwodnicy, która ma znacznie usprawnić ruch we Wronkach.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe