- Reklama -
16.8 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Rodzaje rakli do aplikacji

Artykuł sponsorowany

Czy rakla ma jeszcze zastosowanie w XXI wieku? Oczywiście. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, gdzie ma zastosowanie ten przedmiot, którego nazwa kojarzy się z dawnymi wiekami.

Czym jest rakla do folii?

Rakla do folii to przyrząd, który służy do jej dociskania, podczas klejenia do podłoża. Dzięki temu możesz usunąć zarówno nadmiar kleju, jak i wody spomiędzy obu powierzchni. Rakla do folii w swoim założeniu jest przyrządem bardzo delikatnym, dzięki czemu przyklejana folia czy plakat nie ulegną zniszczeniu.

Gdzie potrzebują rakli do aplikacji?

W jakich branżach znajduje zastosowanie rakla do aplikacji? Możesz się zdziwić, ale jest kilka dziedzin działalności, w których producenci nie wyobrażają sobie pracy bez rakli. Przede wszystkim jest to meblarstwo i stolarstwo. Różnego rodzaju folie, które przykleja się do płyt MDF czy HPL są drogie i należy dołożyć niezwykłej staranności, by podczas ich nakładania nie powstały bąble ani inne ślady obecności powietrza.

Rakla do folii ma także zastosowanie w przemyśle reklamowym. Kiedy przykleja się folie do szkła czy lakieru samochodowego, użycie rakli może zapobiec uszkodzeniu folii. Naklejanie folii na karoserię samochodową również nie jest możliwe, jeśli nie stosujesz właśnie profesjonalnej rakli.

Rodzaje rakli, które musisz znać

W internecie znajdziesz różnego rodzaju rakle. Rakle filcowe są przeznaczone do najbardziej delikatnych folii. Jeśli nie chcesz jej uszkodzić, to warto zaopatrzyć się właśnie w ten rodzaj narzędzia.

Kolejnym rodzajem są rakle twarde. Możesz wykorzystywać je chociażby do przyklejania twardych materiałów. Najbardziej uniwersalne są rakle średnio-twarde. Do ich produkcji wykorzystuje się plastik. To właśnie te produkty mają zastosowanie w przyklejaniu folii 1080 czy winylu di-noc.

Rakle miękkie stosowane są w przypadku klejenia na mokro. Wykonane z miękkiego plastiku są odpowiednie dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z klejeniem przy użyciu rakli. W dobrych sklepach, jak na przykład drukoutlet.pl znajdziesz rakle kątową, która umożliwia pracę w trudno dostępnych miejscach. Jeśli przyklejasz naklejki na szybach samochodu, to z pomocą przyjdzie Ci mini rakla do odchylania uszczelek, pod które również musisz wprowadzić materiał. Na rynku spotkasz również bardzo delikatną raklę do folii, filcową.

Jak dużą raklę możesz kupić?

Jakie wielkości rakle do folii możesz spotkać na rynku? Wybór jest bardzo szeroki. Wielkości zaczynają się już od 14 centymetrów. Kolejne wymiary do 27 centymetrów, 52 centymetry, 102 centymetry, 120 centymetrów, 140 centymetrów oraz 160 centymetrów. Ile rakli będziesz potrzebował? Tu odpowiedź jest jedna. Z pewnością jedna rakla do folii to za mało, by w pełni profesjonalnie zajmować się kwestią dobrego oklejania. W zależności od branży i jej specyfiki możesz potrzebować kilku bądź kilkunastu rakli do folii. Wtedy masz pewność, że wykonasz każde zlecenie na czas i zgodnie z najwyższą jakością.

Ile kosztuje rakla do folii?

W jakiej cenie znajdziesz rakle do folii? Wszystko zależy od użytego materiału oraz wielkości danej rakli do folii. Najtańsze są rakle plastikowe. Ich cena zaczyna się już od sześciu złotych. Trochę droższe są narzędzia drewniane i ich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Gdzie możesz kupić rakle do folii? Jednym z takich miejsc jest drukoutlet.pl To właśnie tam możesz zaopatrzyć się w różnego rodzaju urządzenia o wielkościach, które mogą przydać się w danej pracy.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -