- Reklama -
6.7 C
Szamotuły
piątek, 23 lutego, 2024

Ogromny wyciek danych medycznych. Poszkodowani mogą być również mieszkańcy Szamotuł

W ubiegłym tygodniu portal zaufanatrzeciastrona.pl poinformował o ogromnym wycieku wyników badań medycznych. Okazuje się, że poszkodowani mogą być również mieszkańcy powiatu szamotulskiego.

Do sieci trafiły dane medyczne kilkunastu tysięcy Polek i Polaków, którzy w latach 2017-2023 wykonywali badania medyczne w sieci „ALAB laboratoria”.

W plikach opublikowanych przez włamywaczy znajdują się takie dane jak: PESEL, imię i nazwisko oraz adres. Dodatkowo dokumenty zawierają nazwę podmiotu zlecającego badania, daty i godziny zlecenia oraz wykonania badania, numerację umożliwiającą identyfikację badania w systemach ALAB, a także wszystkie wyniki badania – informuje Zaufana Trzecia Strona.

- Reklama -

Firma ALAB współpracuje z wieloma przychodniami. Komunikat z prośbą do pacjentów o sprawdzenie, czy ich dane są bezpieczne, wydał m.in. Szpital Powiatowy w Szamotułach. Punkt Pobrań, który współpracuje z firmą ALAB, działa m.in. przy ul. Wronieckiej 33 w Szamotułach.

Jak sprawdzić, czy nasze dane są bezpieczne? Można to zrobić na stronie bezpiecznedane.gov.pl, po wcześniejszym zalogowaniu za pomocą profilu zaufanego. Przy pomocy profilu zaufanego można również zastrzec swój nr PESEL – więcej na stronie: zastrzeż swój PESEL.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe