- Reklama -
1.3 C
Szamotuły
sobota, 4 grudnia, 2021

Oddziały szpitalne SP ZOZ w Szamotułach przekształcane w obszary covidowe. Bez zmian działają poradnie, pracownie, ratownictwo, lekarz rodzinny, nocna i świąteczna opieka lekarska

Polecamy

Decyzją Wojewody Wielkopolskiego, wydaną na podstawie przepisów o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczeniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, oddziały w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach zostaną od 29 listopada przekształcone w całości w obszary covidowe. Oznacza to, że planowe przyjęcia do szpitala zostają wstrzymane.

Obecnie w Szpitalu mamy 22 łóżka covidowe. Od soboty będzie ich 50. Od poniedziałku 29 listopada SP ZOZ w Szamotułach będzie posiadał 103 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem COVID-19, w tym 5 łóżek intensywnej terapii. Pacjenci wymagający hospitalizacji z powodów innych niż zakażenie wirusem SARS-CoV-2 będą leczeni na szpitalnych oddziałach w najbliższych placówkach medycznych.

Bez zmian funkcjonować będą wszystkie poradnie specjalistyczne: chirurgii naczyniowej, chirurgii ogólnej, chorób płuc i gruźlicy, diabetologiczna, dermatologiczna, położniczo-ginekologiczna, kardiologiczna, neurologiczna, okulistyczna, ortopedyczna, otolaryngologiczna, reumatologiczna, urologiczna, zdrowia psychicznego, medycyny pracy.
Bez zmian będą działać również pracownie: RTG, USG, Tomografii Komputerowej, EKG, EEG, Serologii, Endoskopii oraz Laboratorium. Normalnie funkcjonują: Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna, Poradnia Lekarza Rodzinnego, a zwłaszcza Pogotowie Ratunkowe.

- Reklama -

Wykaz najbliższych szpitali oraz numery telefonów do sąsiednich placówek medycznych: http://szamotuly.med.pl/obszarcovid/
W sprawach, które zagrażają życiu i zdrowiu prosimy o kontakt do Centrum Powiadamiania Ratowniczego pod numer 112. Pacjenci potrzebujący pomocy medycznej mogą skorzystać również z bezpłatnej infolinii NFZ, która jest czynna całodobowo, przez 7 dni w tygodniu. Numer infolinii: 800 190 590.

O wszystkich ważnych sprawach będziemy informować na bieżąco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -