- Reklama -
1.3 C
Szamotuły
niedziela, 16 stycznia, 2022

Obradował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Szkoły głównym źródłem zakażeń koronawirusem?

Polecamy

W czwartek, 25 listopada odbyło się drugie w tym miesiącu spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Posiedzenie odbyło się w trybie on-lnie, a jego tematem było omówienie sytuacji epidemiologicznej i epizootycznej w powiecie szamotulskim. W spotkaniu uczestniczyli starosta Beata Hanyżak, dyrektor SP ZOZ Remigiusz Pawelczak, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji asp. Łukasz Duszyński, Powiatowy Lekarz Weterynarii Robert Łęgosz oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach Agnieszka Jachnik.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach Pani Agnieszka Jachnik poinformowała, że obecnie w powiecie szamotulskim jest ponad 200 aktywnych przypadków COVID-19, a około 1700 osób przebywa na kwarantannie. Głównie są to uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy placówek oświatowych. Zaznaczyła również, że pracownicy Sanepidu przeprowadzają wywiady epidemiologiczne, a także realizują działalność kontrolną obowiązujących obostrzeń.

- Reklama -

Następnie głos zabrał Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach, który poinformował, że od dnia 29 listopada decyzją Wojewody Wielkopolskiego część szpitalna zostaje wyłączona z pracy, natomiast wszystkie poradnie, laboratoria, tomograf, Podstawowa Opieka Zdrowotna, Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna oraz Ratownictwo Medyczne są czynne. Trwa akcja informacyjna dla społeczeństwa, która wskaże gdzie należy się kierować oraz w jakich przypadkach.

Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach omówił działania podejmowane przez funkcjonariuszy związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19.

Następnie Starosta Szamotulski poprosiła Powiatowego Lekarza Weterynarii w Szamotułach o omówienie sytuacji epizootycznej w powiecie szamotulskim. Powiatowy Lekarz Weterynarii poinformował, że podczas polowania zbiorowego na terenie gminy Pniewy znaleziono zwłoki 6 dzików, od których pobrano próby do badań w kierunku afrykańskiego pomoru świń. Jednocześnie wskazując, że wyników jeszcze nie ma.

Pod koniec posiedzenia starosta poinformowała Członków Zespołu, że następne posiedzenie odbędzie się w przyszłym tygodniu celem monitorowania sytuacji epidemiologicznej w powiecie.

Koronawirus w powiecie szamotulskim

Ostatniej doby w powiecie szamotulskim potwierdzono 57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nie było przypadków zgonów na COVID-19. 2109 osób obecnie przybywa na kwarantannie.

Obserwuj Nas:

12,700FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -