- Reklama -
1.3 C
Szamotuły
niedziela, 16 stycznia, 2022

CBA kontroluje poznański sąd i wronieckie przedsiębiorstwo

Polecamy

Funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Bydgoszczy od 20 października prowadzą dwie kontrole – w Sądzie Okręgowym w Poznaniu oraz w Państwowym Przedsiębiorstwie Przemysłu Metalowego POMET we Wronkach.

Z jakiego powodu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego pojawili się we wronieckiej firmie?

Kontrola dotyczy podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie udzielania wybranych zamówień publicznych przez POMET we Wronkach oraz realizacji i wykonawstwa umów zawartych w latach 2016-2020 z Sądem Okręgowym w Poznaniu – informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

- Reklama -

Natomiast prowadzona przez funkcjonariuszy CBA kontrola w poznańskim sądzie obejmuje sprawdzenie decyzji dotyczących udzielania zamówień na wybrane usługi, dostawy i roboty budowlane zlecane przez Sąd Okręgowy w Poznaniu w latach 2016-2020 w trybie art. 4d ust. 1 pkt. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamówienia były udzielane przedsiębiorstwu z Wronek.

Planowany termin zakończenia obu postępowań przypada na 20 stycznie 2022 r. Jednakże z uwagi na treść ustawy o CBA, kontrole mogą być przedłużone o kolejne 6 miesięcy.

Do sprawy wrócimy, gdy będą znane wyniki kontroli.

Obserwuj Nas:

12,700FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -