- Reklama -
1.3 C
Szamotuły
niedziela, 16 stycznia, 2022

Dni Honorowego Krwiodawstwa w Szamotułach. Zebrano prawie 60 litrów krwi

Polecamy

W dniach 22-26 listopada obchodziliśmy Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Polski Czerwony Krzyż, aby docenić zasługi honorowych dawców krwi, w 1972 roku ustanowił Dni Honorowego Krwiodawstwa. Jest to święto wszystkich polskich Honorowych Dawców Krwi, którzy bezinteresownie przekazują cząstkę siebie osobom potrzebującym. Krew jest darem bezcennym, najlepszym jaki może podarować człowiek drugiemu człowiekowi – informuje PCK.

Oddając krew ratujesz życie!

Krew ludzka to płynna tkanka ustrojowa, której mimo dużego postępu medycyny nie udało się jeszcze zastąpić żadną inną substancją. Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia, bohaterstwa. Tylko ludzie zdrowi i wrażliwi są jedynym źródłem krwi – taką osobą na pewno jesteś Ty. Oddając krew i osocze ratujesz zagrożone życie. Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości – informuje RCKiK w Poznaniu.

- Reklama -

Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat. Aby oddać krew należy zgłosić się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub jego oddziału terenowego. Do punktu pobrań należy się zgłosić z dokumentem potwierdzającym tożsamość, po lekkim posiłku i spożyciu min.1,5l płynów.

Dni Honorowego Krwiodawstwa w Szamotułach

Dla honorowych krwiodawców, którzy zdecydowali się oddać krew w szamotulskim szpitalu, przygotowano drobne upominki i słodki poczęstunek, które ufundowali starosta Beata Hanyżak i burmistrz Włodzimierz Kaczmarek.

W okresie od 22 do 26 listopada Punkt Krwiodawstwa przy Szpitalu Powiatowym w Szamotułach odwiedziło 130 krwiodawców. Oddali oni blisko 60 litrów krwi.

Szpital dziękuje wszystkim za zaangażowanie i zachęca do jak najczęstszych odwiedzin.

Obserwuj Nas:

12,700FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -