- Reklama -
21.5 C
Szamotuły
wtorek, 26 września, 2023

O bezpieczeństwie rowerzystów podczas festiwalu jeździeckiego

Policjanci z Szamotuł prowadzili działania profilaktyczne skierowane do rowerzystów w trakcie Festiwalu Jeździeckiego w Baborówku. Dla uczestników, którzy znali zasady bezpiecznej jazdy rowerem funkcjonariusze przygotowali nagrody.

W miniony weekend 1 lipca br., podczas Festiwalu Jeździeckiego w Baborówku, policjanci z Szamotuł zaangażowali się w działania profilaktyczne, które tym razem poświęcone zostały rowerzystom. Okres wakacyjny sprzyja bowiem przejażdżkom wykonywanym tym właśnie środkiem transportu.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż rowerzyści, jako pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego są także zobowiązani do przestrzegania przepisów prawa zarówno w stosunku do pieszych, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

- Reklama -

Policjanci przygotowali test dotyczący tematyki bezpieczeństwa rowerzystów. Z uwagi na poziom trudności pytań, w rozwiązanie testu zaangażowały się całe rodziny, uświadamiając sobie przy okazji, że nie tylko kierujących samochodami obowiązują przepisy drogowe. Rodziny, które prawidłowo rozwiązały test wiedzy otrzymały w nagrodę maskotkę wielkopolskiej policji- Sierżanta Pyrka.

Dodatkowo, przy stoisku policyjnym dzieci miały okazję poznać znaki drogowe, a także przypomnieć sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Ponadto, uczestnicy, którzy posiadali talent plastyczny podjęli wyzwanie narysowania obrazku dotyczącego bezpiecznych zachowań podczas wakacji, za co otrzymali elementy odblaskowe lub inne upominki dotyczące bezpieczeństwa.

Działania odbyły się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

[Best_Wordpress_Gallery id=”135″ gal_title=”Bezpieczenstwo Festiwal Jezdziecki”]

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe