- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Zniszczył samochód przy pomocy noża, a podczas zatrzymania znieważył policjantów

Policjanci z Szamotuł zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zniszczenie samochodu przy pomocy noża. W trakcie interwencji nietrzeźwy mężczyzna znieważył funkcjonariuszy i naruszył ich nietykalność. Gdy wytrzeźwiał nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Grozi mu więzienie.

Zgłoszenie o zniszczeniu samochodu przy użyciu noża otrzymał dyżurny szamotulskiej jednostki Policji w minioną sobotę (02.07.2017 r.), w godzinach popołudniowych. Do zdarzenia doszło w Kaźmierzu. Na miejsce pojechali policjanci szamotulskiej patrolówki.

- Reklama -

W rozmowie ze zgłaszającym policjanci dowiedzieli się, że idący chodnikiem mężczyzna bez żadnego powodu wszedł do samochodu należącego do zgłaszającego i nożem zaczął niszczyć deskę rozdzielczą w aucie. Mężczyzna zniszczył radio, uchwyty na kubki oraz część przycisków. W sumie straty wynosiły około tysiąca złotych.

Policjanci wylegitymowali mężczyznę, który miał zniszczyć pojazd. Okazało się, iż był to 28-letni mieszkaniec Zgorzelca. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa zniszczenia mienia policjanci zatrzymali podejrzewanego i zabezpieczyli nóż, którym miał zniszczyć wnętrze samochodu.

Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. W trakcie doprowadzania do komendy Policji 28-latek stał się agresywny. Znieważył jednego z policjantów i naruszył nietykalność cielesną drugiego funkcjonariusza.

Gdy wytrzeźwiał został przesłuchany. Policjanci szamotulskiej dochodzeniówki przedstawili mu zarzuty zniszczenia mienia oraz naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia policjanta. 28-latek nie pamiętał dokładnie co zrobił i nie potrafił podać powodu takiego zachowania. Być może przyczyną był stan upojenia alkoholowego.

Postępowanie w sprawie jest w toku. Mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe