2.9 C
Szamotuły
środa, 27 stycznia, 2021

Nowy wóz bojowy coraz bliżej OSP Baborowo [ZDJĘCIA]

Polecamy

Łukasz Mikołajczak
Redaktor naczelny portalu e-Szamotuly.pl

OSP Baborowo to jedna z trzech jednostek z powiatu szamotulskiego, do której w tym roku ma trafić nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

We wtorek, 25 sierpnia w siedzibie WISS Wawrzaszek Sp. z o.o. odbył się oficjalny odbiór nowego wozu. Pojazd został już zarejestrowany i czeka na rozpoczęcie służby w OSP Baborowo. W piątek, 4 września w Baborowie ma się odbyć jego oficjalne przywitanie.

- Reklama -

Wóz strażacki kosztował blisko 840 tys. złotych, a jego zakup został sfinansowany z dotacji celowej Gminy Szamotuły, dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w wysokości 360.000,00 zł, prawie 9 tys. zł dołożyli też sami strażacy.

Średni pojazd ratowniczo-gaśniczy marki MAN wyposażony jest w napęd na cztery koła 4×4, zbiornik wody 4.000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 400 litrów, autopompę RUBERG EH40 o wydajności 2.400 litów/min., wciągarkę i maszt oświetleniowy.

Stary jelcz, który przez ponad 20 lat dzielnie służył druhom z Baborowa, zostanie przekazany innej jednostce, prawdopodobnie z gminy Szamotuły.

Podobny wóz trafi wkrótce do OSP Piotrowo. Na początku sierpnia taki sam MAN rozpoczął służbę w OSP Wronki.

Obserwuj Nas:

10,657FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Szamotuły. 33-latek uzbrojony w nożyk do tapet napadł na kobietę. Został zatrzymany chwilę później

Policjanci szamotulskiej patrolówki zatrzymali podejrzanego o usiłowanie dokonania rozboju z użyciem noża do tapet. 33-latek nie zdołał jednak nic ukraść i chwilę po otrzymaniu...