- Reklama -
-3.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Poderżnięcie gardła w Pniewach. Nowe informacji z szamotulskiej prokuratury

W zeszłym tygodni pisaliśmy o dramacie, który rozegrał się 10 sierpnia w Pniewach.

Przypomnijmy, 54-letni obywatel Uzbekistanu podczas sprzeczki, wyciągnął nóż, a następnie rozciął nim szyję pokrzywdzonego. Poszkodowanym okazał się obywatel Mołdawii, który doznał poważnych obrażeń zagrażających życiu. Według nieoficjalnych informacji do ataku mogło dojść na tle religijnym.

Nowe ustalanie w tej sprawie przekazał redakcji pełniący funkcję Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Szamotułach, Piotr Wochelski: Prokuratura nadzoruje śledztwo PR 1Ds. 31.2020 przeciwko obywatelowi Uzbekistanu, podejrzanemu o popełnienie przestępstwa z art. 13 par. 1 k.k. w zw. z art. 148 par. 1 k.k. – usiłowanie zabójstwa. Sprawca przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył w sprawie wyjaśnienia przedstawiając swoją wersję wydarzeń. Obecnie w sprawie trwają czynności procesowe mające na celu ustalenie przebiegu zdarzenia, w tym zweryfikowania wyjaśnień podejrzanego.

- Reklama -

Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, iż atak nie miał podłoża religijnego. Sprawca jest wyznania muzułmańskiego, dotychczas nie ustalono jakiego wyznania jest pokrzywdzony. Podejrzany został w dniu 12 sierpnia 2020 roku aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Poszkodowanemu została udzielona pomoc medyczna w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach. Obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe