- Reklama -
4 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Nowy ambulans wyjechał na drogi powiatu

10 grudnia, w samo południe, na drogi Powiatu Szamotulskiego wyjechał nowy ambulans. Kluczyki do pachnącego nowością Volkswagena przekazali Ratownikom Beata Hanyżak, Starosta Szamotulski, Rafał Zimny, Wicestarosta oraz Włodzimierz Kaczmarek, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły. To już trzecia zakupiona w tym roku karetka w ramach modernizacji floty SP ZOZ w Szamotułach.

Na zakup ambulansu, Zarząd Powiatu Szamotulskiego oraz Władze Miasta i Gminy Szamotuły, przekazały po 100 000 zł. Pozostałe 198 000 zł Szpital pokrył ze środków własnych.

- Reklama -

Nowocześnie wyposażony Volkswagen Crafter o mocy ponad 140 KM zastąpi stacjonującą dotychczas w Szamotułach, kierowaną do najcięższych przypadków karetkę systemową „S”. Obsadę ambulansu stanowią  lekarz i ratownicy medyczni.

Bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu i Gminy jest dla nas bardzo ważne, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby Szpital był wyposażony w nowoczesny sprzęt ratujący życie. Mogę zdradzić, że w najbliższej przyszłości, kolejne środki zostaną przekazane na zakup wyposażenia służącego Pacjentom – mówił Włodzimierz Kaczmarek, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły.

Zadowolenia ze współpracy Powiatu i Gminy nie kryła Beata Hanyżak, Starosta Szamotulski:

Przedsięwzięcia realizowane z Burmistrzem Kaczmarkiem oraz Władzami Miasta i Gminy Szamotuły zawsze przynoszą oczekiwane efekty. Cieszę się ze współpracy i mam nadzieję na kolejne lata wspólnego działania na rzecz Mieszkańców regionu.

Realizowana w roku 2020 modernizacja floty karetek kosztowała w sumie ponad 900 tys. zł . 650 tys. zł udało się pozyskać ze źródeł zewnętrznych, a niewiele ponad 250 tys. zł Szpital pokrył ze środków własnych.

Dwa ambulanse trafiły do Szamotuł i Pniew, których Włodarze, przy wsparciu Powiatu, wykazali się inicjatywą na rzecz podniesienia jakości poziomu ochrony zdrowia i podjęli starania, mające na celu pozyskanie środków finansowych. Dziękuję Pani Staroście, Burmistrzom Szamotuł i Pniew oraz Zarządowi PPH Postęp Sp. z o.o. za podniesienie poziomu bezpieczeństwa Mieszkańców Powiatu – podsumował Remigiusz Pawelczak, Dyrektor SP ZOZ w  Szamotułach.

ŹródłoSP ZOZ

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe