- Reklama -
21.7 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Nieudana kradzież zakończona policyjnym zatrzymaniem

Zarzuty kradzieży oraz usiłowania kradzieży usłyszał 53-latek zatrzymany w minionym tygodniu w Szamotułach. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

W minionym tygodniu (18 stycznia br.), około godziny 1 w nocy,  szamotulscy kryminalni interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym osoby, która usiłowała dokonać kradzieży. Do zdarzenia doszło w Szamotułach.

- Reklama -

Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego oraz ujętego przez niego mężczyznę. Czujny właściciel zauważył chodzącego po jego posesji mężczyznę, który zaglądał do zaparkowanych samochodów i szybko wezwał Policję.

Ujęty mężczyzna, to 53-latek, który nie posiada stałego miejsca zameldowania. Mężczyzna tłumaczył, iż chciał zarobić. Chciał ukraść akumulatory z zaparkowanych samochodów, aby potem je sprzedać.

Policjanci dowiedzieli się również, że  kilka dni wcześniej, z terenu tej samej posesji zginęły trzy felgi aluminiowe różnych marek o wartości około 750 zł. Kryminalni ustalili, że mógł je ukraść ten sam mężczyzna. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze odzyskali skradzione felgi, które zatrzymany 53-latek sprzedał w punktach skupu złomu.

Mężczyzna został przesłuchany. Usłyszał zarzut kradzieży felg oraz usiłowania kradzieży akumulatorów. Przyznał się do zarzucanych czynów. Grozi mu kara więzienia.

KPP Szamotuły

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe