- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Pędzili z nadmierną prędkością, stracili prawo jazdy

Wczoraj pięciu kierujących pojazdami na trzy miesiące straciło prawo jazdy. Każdy z nich przekroczył dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Zostali zatrzymani do kontroli przez szamotulską drogówkę.

Nadmierna prędkość często przyczynia się do najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Właśnie dlatego policjanci drogówki zwracają szczególną uwagę na tych kierujących, którzy nie przestrzegają przepisów drogowych w zakresie dozwolonej prędkości.

Wczoraj (24 stycznia br.) funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali do kontroli pięciu kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h.

- Reklama -

Pędzący z nadmierną prędkością kierujący „natknęli” się na drogówkę w Szamotułach, w Sędzinach, w Dusznikach oraz w Bytyniu. Największe przekroczenie prędkości policjanci odnotowali w Butyniu na ul. Długiej. Tam, mieszkaniec Sierakowa, który kierował skodą poruszał się z prędkością 139 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Przekroczył więc dozwoloną prędkość o 89 km/h. Czterech mężczyzn i jedna kobieta za nadmierne przekroczenie prędkości zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. Policjanci zatrzymali im też prawo jazdy.

Wobec kierujących zostanie wszczęte postępowanie administracyjne dotyczące zatrzymania uprawnień. Odzyskają prawo jazdy dopiero po trzech miesiącach.

KPP w Szamotułach (ml. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe