- Reklama -
14 C
Szamotuły
wtorek, 24 maja, 2022

Niespokojna sobota na drogach powiatu szamotulskiego

Do dwóch groźnych zdarzeń drogowych doszło w sobotnie przedpołudnie w powiecie szamotulskim.

O godzinie 10:48 służby zostały zadysponowane do miejscowości Myszkowo w gminie Szamotuły. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w drzewo. Kierujący i pasażer opuścili pojazd przed przybyciem straży pożarnej i znajdowali się pod opieką ratowników medycznych.

- Reklama -

-Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym samochodzie, sorpcji plamy oleju z jezdni oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym – informuje KP PSP Szamotuły.

Dwie osoby trafiły do szpitala. W działaniach brały udział trzy zastępy straży pożarnej (PSP Szamotuły, OSP Kaźmierz, OSP Chlewiska), policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

fot. PSP Szamotuły (st. ogn. Marek Zawiasa)

Kilkadziesiąt minut później, o godzinie 11:24, do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz osobach poszkodowanych na drodze wojewódzkiej nr 306 w miejscowości Sędziny gm. Duszniki.

Na miejscu ratownicy zastali dwa samochody, które zderzyły się ze sobą. Kierujący opuścili pojazdy samodzielnie. Jedno z aut znajdowało się na drodze, drugie na poboczu.

-Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, sorpcji plamy oleju z jezdni oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym – informuje PSP Szamotuły.

W działaniach ratowniczych brały udział trzy zastępy straży pożarnej (PSP Szamotuły, OSP Kaźmierz, OSP Sędziny), policja i pogotowie ratunkowe. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.

fot. PSP Szamotuły (st. ogn. Marek Zawiasa)
- Reklama -

Obserwuj Nas:

13,010FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe