- Reklama -
23 C
Szamotuły
czwartek, 18 lipca, 2024
Reklama

Koncertowe Lato SzOK [PROGRAM]

Już w niedzielę, 20 czerwca pierwszy z serii letnich koncertów w Szamotułach.

– Spragnieni spotkania z publicznością inaugurujemy „Koncertowe Lato SzOK” miesiąc wcześniej, czyli już w czerwcu! Na pierwsze muzyczne spotkanie zapraszamy nad dawną fosę do Parku Zamkowego, gdzie AQuartet zagra recital pt. „Muzyczne kolory lat 80”. Od niedzieli 20 czerwca przez wszystkie niedziele do końca sierpnia zawsze o godz. 19.00 zapraszamy Państwa na spotkania z muzyką na żywo. W tym roku będzie międzynarodowo, bowiem pojawią się artyści z Afryki oraz z Białorusi. Jak zawsze na naszej scenie znajdzie się też miejsce dla miejscowych muzyków. Tego lata będą to Orkiestra Kameralna Capella Samotulinus, Orkiestra SzOK, Adam Stachowiak, Magda Janicka, Kasia Zaraś i Joanna Majchrzak. Zaplanowaliśmy bardzo zróżnicowaną muzykę, od pop, przez rock, blues, po jazz i klimaty etno oraz klasykę. Poza muzyką – szczególnie ważne będzie w obecnych czasach – nasze wspólne spotkanie w myśl hasła jakie towarzyszy wszystkim naszym imprezom tego lata, czyli „Odnawiamy więzi” – mówi Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.   

20 czerwca godz. 19.00 Kwartet smyczkowy „AQuartet”

- Reklama -

Spragnieni spotkania z publicznością inaugurujemy „Koncertowe Lato SzOK” już w czerwcu! Na pierwsze muzyczne spotkanie zapraszamy nad dawną fosę, gdzie AQuartet z Katowic zagra recital pt. „Muzyczne kolory lat 80”. W pięknej scenerii wybrzmią utwory m.in. takich artystów jak: M. Jackson, Madonna, Wham, The Police, Vangelis, Lady Pank,  Lombard, Republika i Maanam.

Miejsce: Park Zamkowy w Szamotułach  

27 czerwca godz. 19.00 Ayoub Houmanna

Ayoub Houmanna z Maroko (śpiew, gitara) z towarzyszącymi mu Amadou Fola (djamba, śpiew) i Tymoteuszem Krajniakiem (perkusja) tworzą na scenie wybuchową miksturę muzyczną, okraszoną piękną radością z grania na żywo. Ayoub podróżuje przez świat zbierając po drodze, niczym przyprawy do swego muzycznego tajine, metafizyczność bluesa saharyjskich Berberów, wirtuozerię ognistego flamenco oraz innowacyjność muzyki zachodu. Zapowiada się kameralny, magiczny koncert, choć artysta doskonale odnajduje się także na wielkich scenach, bowiem występował z wieloma znanymi polskimi muzykami, jak Perfect, Kayah, czy K. Zalewski.

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe