12 C
Szamotuły
sobota, 26 września, 2020

Nie daj się rakowi – zbadaj się!

Polecamy

Brak nowych zakażeń w szpitalu. Od jutra powinny funkcjonować wszystkie oddziały

W piątek, 25 września br., odbyła się kolejna narada w sprawie sytuacji epidemiologicznej w powiecie szamotulskim, zwołana i...

Nocny pożar stogu pod Szamotułami

W piątek, 25 września około godziny 2:26 straż pożarna została zadysponowana do miejscowości Kąsinowo.

Trwa Jesienny Kiermasz Rękodzieła [ZJĘCIA, FILM]

W Warsztatach Terapii Zajęciowej i Spółdzielni Socjalnej „TALENT” trwa Jesienny Kiermasz Rękodzieła.Na kiermaszu...

Rak jelita grubego jest jednym z najczęściej występujących nowotworów. Aż 94% zachorowań dotyka osób po 50 roku życia. Jedynie wczesne rozpoznanie choroby daje szansę na przeżycie.

Bezpłatne badania profilaktyczne realizowane są w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu, przy ul. Przybyszewskiego.

Pacjenci SP ZOZ w Szamotułach, zwłaszcza osoby pomiędzy 50 a 65 rokiem życia, dzięki współpracy szamotulskiego POZ (gabinet lekarza rodzinnego) z poznańskim szpitalem, będą kierowani na badania profilaktyczne w ramach Programu Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego.

- Reklama -

Nowotwór jest jedną z najpoważniejszych znanych chorób. Umieralność w zaawansowanym stadium choroby jest bardzo wysoka, dlatego niezmiernie ważne są regularne badania profilaktyczne – mówi lek. med. Agnieszka Piechowiak, Kierownik Gabinetu Lekarza Rodzinnego – Warto skorzystać z okazji, którą oferuje poznański szpital, ponieważ postawienie diagnozy we wczesnym stadium choroby daje szansę na całkowite wyleczenie.

Objawy raka jelita grubego są uzależnione od lokalizacji guza i stopnia zaawansowania choroby. Najczęstsze objawy to przewlekłe bóle brzucha, biegunki i zaparcia, utrata wagi, osłabienie i zmęczenie, anemia, brak łaknienia, wzdęcia lub obecność krwi w kale.

Program kierowany jest do:

  • Osób w wieku 50-65 lat.
  • Osób w wieku 40-49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego zdiagnozowano raka jelita grubego.
  • Osób w wieku 25-49 lat z rodziny z zespołem Lyncha (potwierdzenie z poradni genetycznej przynależności do rodziny z zespołem Lyncha)
  • Osób w wieku 20-49 lat z rodziny z zespołem polipowatości rodzinnej gruczołowatej (potwierdzenie z poradni genetycznej przynależności do rodziny z zespołem polipowatości rodzinnej gruczołowatej).

Rejestracja jest możliwa pod numerem 501 572 346. 

Obserwuj Nas:

10,140FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

LOTTO Baborówko Horse Sale Show: dobry dzień dla Japończyka

Dziś na zawodach LOTTO Baborówko Horse Sale Show odbyły się próby ujeżdżenia w trzech konkursach międzynarodowych i...

Brak nowych zakażeń w szpitalu. Od jutra powinny funkcjonować wszystkie oddziały

W piątek, 25 września br., odbyła się kolejna narada w sprawie sytuacji epidemiologicznej w powiecie szamotulskim, zwołana i prowadzona przez Starostę Szamotulskiego Beatę...

Wronki. Ewakuacja w firmie Amica [ĆWICZENIA]

Równo o godzinie 11.34 rozbrzmiał w fabryce kuchni Amica we Wronkach alarm pożarowy. Pracownicy sprawnie ewakuowali się z zagrożonego obiektu. Strażacy z...

Szamotuły. Zatrzymano podejrzanych o kradzież w aptece

Dzielnicowi, na podstawie zapisu z monitoringu, rozpoznali podejrzanych o kradzież w aptece. Nie przeszkodził im nawet fakt, że sprawcy mieli założone...

Druga ofiara COVID-19 w powiecie szamotulskim

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował w piątek o 84 nowych zakażeniach SARS-COV-2 w Wielkopolsce. W powiecie szamotulskim nie odnotowano nowych zakażeń.

Więcej artykułów

- Reklama-