- Reklama -
20 C
Szamotuły
piątek, 14 czerwca, 2024
Reklama

Mistrzostwa Polski Psich Zaprzęgów w Powiecie Szamotulskim

W miniony weekend, po raz pierwszy w Powiecie Szamotulskim odbyły się Mistrzostwa Polski Psich Zaprzęgów. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Szamotulski – Józef Kwaśniewicz, który oficjalnie otworzył zawody.

W ramach imprezy odbyły się: Mistrzostwa Polski, Puchar Świata IFSS, Puchar Polski.  Przygotowano też dodatkowe atrakcje dla miłośników czworonogów: gry i zabawy z psami, pokazy kynologiczne, możliwość nabycia profesjonalnego sprzętu, rozmowy i konsultacje ze specjalistami
w zakresie hodowli i żywienia psów.

- Reklama -

W zawodach wystartowało blisko 200 uczestników i ponad 1000 psów z Polski, Czech, Słowacji, Hiszpanii i Rosji. Rywalizowano we wszystkich kategoriach pucharowych Polskiego Związku Psich Zaprzęgów. Widzowie mogli więc zobaczyć duże zaprzęgi (nawet 8 psów pociągowych), maszerów na rowerach i hulajnogach, a także miłośników biegania z psami. Trasa wyścigów była zróżnicowana. Bywały odcinki, na których zawodnicy musieli się wykazać sporymi umiejętnościami.

Zaprzęgi ciągnęły psy różnych ras, ale najczęściej były to: Siberian Husky, Samojedy, Alaskan Malamute.

Nad bezpieczeństwem widzów i zawodników czuwali ratownicy medyczni, OSP oraz Straż Miejska. Patronat medialny zapewniła TVP Polonia.

Chociaż pogoda podczas zawodów nie była sprzyjająca zarówno dla zawodników, jak i dla widzów – sportową rywalizację w Koźlu obejrzały setki mieszkańców Powiatu Szamotulskiego.

Źródło i zdjęcia: Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe