16.4 C
Szamotuły
sobota, 27 lipca, 2024

Sparta wygrywa na własnym stadionie

W sobotę 5 listopada Sparta Szamotuły podejmowała na własnym stadionie Towarzystwo Sportowe Gminy Kamieniec. Był to ostatni mecz Sparty u siebie w rundzie jesiennej.

Zespół z Kamieńca zajmuje wprawdzie miejsce na dole ligowej tabeli ale w swoich ostatnich dwóch spotkaniach zdobył komplet punków. Sparta od początku przejęła inicjatywę i próbowała szybko zdobyć bramkę. Gospodarzą udało się to już w 26 minucie gdy po rzucie rożnym wykonywanym przez Pedro piłkę do bramki głową skierował Kacper Lura. Na kolejną bramkę musieliśmy czekać dokładnie 5 minut – po faulu na Pedro rzut karny pewnie wykorzystał Rafał Krówczyński. W 34 minucie mieliśmy już 3-0 kiedy po ładnym zagraniu Tomasza Stelmaszyka bramkę zdobył Paweł Szczepaniak.

sparta

Po przerwie Sparta uspokoiła nieco grę, pozwalając rywalom na groźne kontrataki. Pierwszą bramkę w drugiej połowie zdobyła jednak ponownie drużyna z Szamotuł, w 65 minucie do bramki trafił Rafał Chmal. Trzy minuty później goście przeprowadzili kontratak, po którym Rafał Humerski ustalił wynik spotkania na 4-1.