- Reklama -
5.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Minister ze starostą o inwestycjach w szpitalu

W piątek (6 maja) SP ZOZ w Szamotułach odwiedzili Minister Grzegorz Piechowiak wraz ze Starostą Beatą Hanyżak. Z dyrekcją szpitala omawiano aktualny stan inwestycji realizowanych w ramach funduszy pozyskanych przez Powiat Szamotulski z Polskiego Ładu.

Zakres projektu to kolejna kilkumilionowa inwestycja w Szpital. Obejmuje zakup nowoczesnych sprzętów na oddziały szpitalne, między innymi: wieży laparoskopowej, aparatu do znieczulania, stołu zabiegowego na Blok Operacyjny. Zostaną przebudowane: wejście do budynku, sale obserwacyjne dla chorych; zbudowany będzie magazyn na odpady medyczne. Zespoły Ratownictwa Medycznego zostaną doposażone w specjalistyczny nowoczesny sprzęt ratujący życie.

Łączna wartość projektu to 4,1 mln złotych. Powiat Szamotulski przeznaczył 820 tys. złotych jako wkład własny do projektu.
Dyrektor Szpitala podziękował posłowi i ministrowi Grzegorzowi Piechowiakowi oraz staroście Beacie Hanyżak za tak dużą pomoc finansową dla naszej placówki zdrowia. Dzięki tej współpracy pacjenci szpitala jeszcze w tym roku zauważą pozytywne zmiany.

ŹródłoSP ZOZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe