- Reklama -
14 C
Szamotuły
wtorek, 24 maja, 2022

Minister ze starostą o inwestycjach w szpitalu

W piątek (6 maja) SP ZOZ w Szamotułach odwiedzili Minister Grzegorz Piechowiak wraz ze Starostą Beatą Hanyżak. Z dyrekcją szpitala omawiano aktualny stan inwestycji realizowanych w ramach funduszy pozyskanych przez Powiat Szamotulski z Polskiego Ładu.

Zakres projektu to kolejna kilkumilionowa inwestycja w Szpital. Obejmuje zakup nowoczesnych sprzętów na oddziały szpitalne, między innymi: wieży laparoskopowej, aparatu do znieczulania, stołu zabiegowego na Blok Operacyjny. Zostaną przebudowane: wejście do budynku, sale obserwacyjne dla chorych; zbudowany będzie magazyn na odpady medyczne. Zespoły Ratownictwa Medycznego zostaną doposażone w specjalistyczny nowoczesny sprzęt ratujący życie.

- Reklama -

Łączna wartość projektu to 4,1 mln złotych. Powiat Szamotulski przeznaczył 820 tys. złotych jako wkład własny do projektu.
Dyrektor Szpitala podziękował posłowi i ministrowi Grzegorzowi Piechowiakowi oraz staroście Beacie Hanyżak za tak dużą pomoc finansową dla naszej placówki zdrowia. Dzięki tej współpracy pacjenci szpitala jeszcze w tym roku zauważą pozytywne zmiany.

- Reklama -
ŹródłoSP ZOZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

13,010FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe