- Reklama -
-3.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Pniewy. Jechał bez uprawnień. Trzy dni wcześniej stracił je za znaczne przekroczenie prędkości

Policjanci z Pniew zatrzymali kierującego, który kilka dni wcześniej stracił na trzy miesiące prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej na terenie zabudowanym prędkości. Wcześniej mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Nowego Tomyśla. Teraz za jazdę bez uprawnień, mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego odpowie przed sądem.

W nocy z 7 na 8 maja br. policjanci z pniewskiego Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, w Pniewach na ul. Poznańskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Fiat Seicento.

Po wylegitymowaniu kierowcy, okazało się, iż był to 20-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego. Po sprawdzeniu go w policyjnym systemie okazało się, iż w dniu 5 maja br. stracił na trzy miesiące prawo jazdy za znaczne przekroczenie dozwolonej na terenie zabudowanym prędkości. 20-latek został wówczas zatrzymany do kontroli w Rudnikach przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z Nowego Tomyśla. Okazało się, że młody kierowca pędził wówczas swoim seicento 137 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Mężczyzna stracił wtedy prawo jazdy, a dodatkowo policjanci nałożyli na niego wysoką grzywnę (5000 zł).

- Reklama -

Tym razem kontrola nie zakończyła się na wysokim mandacie karnym. Policjanci z Pniew udaremnili mu dalszą jazdę i sporządzili dokumentację, na podstawie której, wobec mężczyzny zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szamotułach.

W przypadku kierowania samochodem bez wymaganych uprawnień maksymalna grzywna może wynieść do 30 tysięcy złotych. Dodatkowo, za jazdę bez uprawnień sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe