- Reklama -
20.5 C
Szamotuły
środa, 16 czerwca, 2021

Mimo łóżek „covidowych” szpital nadal zapewnia opiekę mieszkańcom. Wstrzymane zostały porody rodzinne

Polecamy

Od 21 października w SP ZOZ w Szamotułach funkcjonuje Oddział dla osób podejrzanych o zakażenie i zakażonych wirusem SARS-CoV 2, który pierwotnie obejmował 17 łóżek. Według informacji przekazanych przez NFZ, liczba ta miała w krótkim czasie zostać zwiększona decyzją Wojewody do 50-60, co – w ocenie dyrekcji szpitala – utrudniłoby, a nawet uniemożliwiło prowadzenie dotychczasowej działalności leczniczej.

Po rozmowie z panią Starostą Beatą Hanyżak, Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk wykazał pełne zrozumienie sytuacji i zdecydował o zwiększeniu od 26 października liczby łóżek „covidowych” wyłącznie do 40. Dzięki temu, na dziś szpital będzie mógł funkcjonować w dotychczasowym zakresie, choć na mniejszej liczbie łóżek.

- Reklama -

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu dzięki porozumieniu Starosty i Wojewody personel szpitala robi wszystko i z wszystkich sił, aby utrzymać jak najszerszy zakres usług medycznych. Ze względu na ograniczenie działalności sąsiednich szpitali, pracownicy SP ZOZ w Szamotułach starają się, żeby mieszkańcy powiatu mieli zapewnioną opiekę – mówi Remigiusz Pawelczak, dyrektor szamotulskiego szpitala.

Jak poinformował dzisiaj SP ZOZ, ze względu na sytuacje epidemiologiczną do odwołania wstrzymane zostały porody rodzinne.

Comments are closed.

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -