- Reklama -
-2.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Mieszkańcy ostrzegają: w Szamotułach ktoś truje psy!

Coraz częściej pojawiają się informacje o próbach otrucia psa lub kota w Szamotułach.

Jak poinformowała nas jedna z mieszkanek, na spacerze w okolicy Parku Zamkowego jej pies zjadł kawałek kiełbasy, która zawierała prawdopodobnie trutkę. O podobnej sytuacji poinformował w mediach społecznościowych inny mieszkaniec: Husky nieświadomie zjadła pół kiełbasy z niebieskim proszkiem w środku, którą znalazła w krzakach na ogrodzie. Po wizycie u weterynarza okazało się, że to trutka. Na szczęście zwierzęta przeżyły próbę otrucia. Pod postem pojawiły się komentarze, że do podobnych przypadków dochodziło w rejonie ulicy Wojska Polskiego, Zamkowej czy Nowowiejskiego.

Niestety, żaden właściciel czworonoga nie zgłosił sprawy policji. – W ostatnim czasie nie mieliśmy tego typu zgłoszeń na terenie Szamotuł – poinformowała nas dzisiaj asp. Sandra Chuda.

- Reklama -

To nie pierwsza sytuacja w Szamotułach, gdy ktoś próbuje wyrządzić krzywdę czworonogom. W 2021 roku czytelniczka informowała, że nieznana osoba strzela do kotów. Pojawiały się też informacje o porozrzucanych w zaroślach kawałkach kiełbasy, które „nadziane” były szpilkami i gwoździami.

Podobne sytuacje warto zgłaszać policji. Zawsze jest szansa, że sprawcę nagrała jakaś kamera monitoringu, a za próbę uśmiercenia zwierzęcia grozi do 5 lat więzienia.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe