- Reklama -
8.7 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Kolejne dary od WOŚP dla Szpitala Powiatowego w Szamotułach

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała kolejne dary szamotulskiemu szpitalowi.

Dwa nowoczesne kardiomonitory, pozwalające na nieinwazyjne monitorowanie stanu pacjenta trafiły już na oddziały SP ZOZ w Szamotułach. Wśród darów Fundacji znalazły się również środki ochrony indywidualnej.

Od początku walki z koronawirusem, szamotulski szpital otrzymał specjalistyczny sprzęt medyczny, przyłbice, maseczki chirurgiczne i płyn do dezynfekcji. Łączna wartość urządzeń i środków ochronnych przekazanych przez WOŚP na walkę z COVID-19 wynosi prawie 118 tys. zł.

- Reklama -

Z całego serca dziękuję Orkiestrze i wszystkim darczyńcom, którzy za jej pośrednictwem przyczynili się do podniesienia bezpieczeństwa Pacjentów oraz Personelu naszego Szpitala – mówi Anna Kubicka, Dyrektor ds. Lecznictwa SP ZOZ w Szamotułach.

Tylko w 2019 roku SP ZOZ w Szamotułach otrzymał od Fundacji sprzęt medyczny o wartości 150 tys. zł. Do lecznicy trafiły m.in. dwa pulsoksymetry oraz „ciepłe gniazdko” – gwarantujące komfort termiczny noworodkom z zaburzeniami termoregulacji oraz tym przedwcześnie urodzonym. WOŚP podarował także nowoczesny inkubator, dzięki któremu maluchy są mniej podatne na negatywne konsekwencje poporodowe.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od 27 lat przekazuje na rzecz szpitali specjalistyczny sprzęt, wykorzystywany do ratowania zdrowia i życia Pacjentów. Działania Fundacji Jerzego Owsiaka są nieocenione również w czasie epidemii. Środki z tegorocznej, rekordowej zbiórki przekazywane są m.in. na rzecz walki z COVID-19.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe