- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Już wkrótce rusza rozbudowa drogi wojewódzkiej Obrzycko – Szamotuły

26 września 2016 r. podpisana została umowa na realizację długo oczekiwanej inwestycji „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 185 Obrzycko – Szamotuły”.

Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły – Włodzimierz Kaczmarek otrzymał pismo od dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (WZDW) w Poznaniu z informacją o podpisaniu 26 września br. umowy pomiędzy WZDW w Poznaniu a firmą STRABAG Sp. z o.o. na realizację zadania „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 185 Obrzycko – Szamotuły”. Zadanie jest dofinansowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

- Reklama -

Przekazanie placu budowy nastąpi w terminie 21 dni od daty podpisania umowy, a termin ostatecznego odbioru inwestycji nastąpi we wrześniu 2017 r.

W ramach rozbudowy w/w drogi przebudowana zostanie droga na odcinku 10 km od Obrzycka do Szamotuł włącznie z ulicą Powstańców Wielkopolskich. Głównym celem jest poprawa warunków transportu drogowego oraz wzrost konkurencyjności regionu, który ma znaczenie dla rozwoju lokalnych firm. Zarówno Zarząd jak i Burmistrz Włodzimierz Kaczmarek zdają sobie sprawę z utrudnień, które mogą wyniknąć w związku z realizacją tej inwestycji i liczą na wyrozumiałość i współpracę.

Źródło: szamotuly.pl

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe