- Reklama -
23 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Rozwój infrastruktury sportowej w Centrum Sportu Szamotuły

Rozwój infrastruktury sportowej jest jednym z kluczowych elementów rozwoju aktywnego życia zarówno mieszkańców gminy jak i osób przyjezdnych.

Realizując ten cel dajemy szansę zaspokojenia rosnących potrzeb, a tym samym realizacji wieloletnich planów rozwoju Miasta i Gminy Szamotuły. Korzystając przy tym z dostępnych źródeł dofinansowań unijnych i rządowych, możemy zrobić znaczący przeskok inwestycyjny bez obciążenia budżetu miasta. Pozyskanie pozabudżetowych  środków finansowych na przeprowadzenie tak dużych inwestycji, a mówimy tu o kwotach ok. 7 mln złotych, stało się możliwe dzięki utworzeniu spółki działającej  jako odrębny podmiot. Jak widać istniejąca, przemyślana i systematyczna realizacja planów rozwojowych gminy przynosi zamierzone efekty. To  przedsięwzięcie inwestycyjne  nie uszczupla zatem budżetu miasta, którego wydatki na inne zadania własne  jak chociażby infrastrukturę drogową czy szkolnictwo wymagają nieustannie rosnących nakładów finansowych.

- Reklama -

Wpisując się we wspomniane programy dofinansowań realizujemy w tym samym czasie dwie najważniejsze inwestycje. 1. Przebudowę hali widowiskowo-sportowej „Wacław” oraz Budowę boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią.

Budowane boisko do piłki nożnej będzie najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce. Nawierzchnia syntetyczna (sztuczna trawa) wraz z oświetleniem pozwoli na prowadzenie właściwych treningów i rozgrywanie meczy w okresie jesienno-zimowym, wydłużając okres jego wykorzystania. Uzyskany certyfikat jakości FIFA pozwoli nam na przyjęcie polskich i zagranicznych klubów sportowych z najwyższych lig rozgrywkowych, zgłaszających chęć przyjazdu do Szamotuł. W tym roku gościliśmy już kluby Śląska Wrocław, Arki Gdynia, Lechii Gdańsk, Miedzi Legnica czy młodzieżówkę Lecha Poznań. Ponadto duże lokalne środowisko sportowe determinuje nas do dalszych inwestycji. Kompleksowa baza hotelowo-sportowa jest prawdziwą perłą tego regionu. Ma to niewątpliwie korzystny wpływ na rozwój tego miejsca. Jako Szamotuły już teraz  zbieramy pochlebne opinie, co motywuje nas do dalszego działania.
Hala sportowa zostanie znacząco wyremontowana. Powstanie więcej miejsca do gry, pojawią się nowe sektory z możliwością podziału hali. Zostaną wyremontowane szatnie i  wymieniona nawierzchnia sportowa na bardziej elastyczną. Powstanie także klimatyzacja i wentylacja pomieszczeń zwiększająca komfort użytkowników. Ponadto zostanie poprawiona akustyka hali poprzez wygłuszenie. Da to możliwość organizacji imprez kulturalno-rozrywkowych dla dużej rzeszy odbiorców, których w Szamotułach nie brakuje.

Odwiedziło nas już wielu znamienitych artystów, organizowane są wspaniałe koncerty noworoczne i zawody sportowe o randze Mistrzostw Świata i Europy. W ślad za tym musi iść rozwój bazy, co konsekwentnie realizujemy i będziemy realizować zgodnie z założonym planem. Oddanie pierwszego obiektu – Boiska sportowego- nastąpi jeszcze w tym roku. Remont hali sportowej przewidywany jest przez okres ok 11 miesięcy. Zakończenie tej inwestycji planujemy zatem na sierpień 2017 roku.

Centrum Sportu Szamotuły

 

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe