20 C
Szamotuły
sobota, 27 lipca, 2024

Horror w hali „Wacław”. Szamotulanki pokazały charakter i przechodzą do finału Mistrzostw Polski!

Od 1 maja w hali Wacław w Szamotułach trwa Finał Mistrzostw Polski Młodziczek. Dzisiaj odbył się już pierwszy półfinał, w którym uczestniczyły zawodniczki z Szamotuł. Podczas spotkania hala była wypełniona po brzegi.

Spotkanie UKS „Szamotulanin” Szamotuły z GKS „Wieżyca 2011” Stężyca rozpoczęło się po godzinie 13.00. Szamotulanki miały trudne zadanie, bowiem Stężyczanki we wcześniejszych spotkaniach prezentowały świetną formę – wszystkie trzy wygrały, zajmując pierwsze miejsce w grupie. Natomiast szamotulanki miały na koncie dwie wygrane i porażkę, co pozwoliło na wyjście z grupy z drugiego miejsca.

Pierwszy set młodziczki UKS Szamotulanin rozpoczęły bardzo dobrze, wychodząc na dwupunktowe prowadzenie. Jednak przy wyniku 8:6, nasze zawodniczki popełniły serię błędów i zaczęła się zaznaczać niewielka przewaga drużyny gości. Po kilku minutach było już niestety 20:12 dla drużyny ze Stężycy. Set zakończył się wysoką wygraną GKS-u: 25:16.

Pierwsza część drugiego seta miała odwrotny przebieg – na początku prowadziły zawodniczki ze Stężycy, jednak po serii błędów i dobrej grze „Szamotulanina”, gospodynie ze stanu 4:8 doprowadziły do wyniku 18:10. Szamotulanki nie oddały już prowadzenia do końca seta. Druga odsłona zakończyła się wygraną zawodniczek UKS „Szamotulanin” Szamotuły: 25:18.

Tie-break rozpoczął się od asa serwisowego Kai Chudzińskiej. Na półmetku było 8:7 dla „Szamotulanina” i sprawa zwycięstwa była otwarta. Po zmianie stron kilka dobrych akcji zagrały zawodniczki ze Stężycy i doprowadziły do wyniku 9:8, jednak po chwili było 11:10 dla gospodyń i o czas poprosiła trenerka GKS-u. W końcówce zmieniało się wszystko jak w kalejdoskopie. Przy stanie 11:12 o czas poprosiła trenerka szamotulanek. Zawodniczki UKS Szamotulanin świetnie zaprezentowały się w końcówce tie-breaka, wygrywając 15:13 i awansując do jutrzejszego finału.

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – UKS SZAMOTULANIN Szamotuły 1:2 (25:16, 18:25, 13:15). MVP spotkania: MVP Kaja Chudzińska (UKS Szamotulanin).

Jutro o godzinie 13.00 młodziczki UKS Szamotulanin zagrają ze zwyciężczyniami drugiego dzisiejszego półfinału (#VolleyWrocław – UKS SMS Barnim Police), który powinien rozpocząć się po godzinie 15:30.

Całe spotkanie szamotulanek można obejrzeć na kanale Polska Siatkówka. Prowadzone są tam też transmisje ze wszystkich spotkań finału.