- Reklama -
4 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Gm. Szamotuły. Pijany 14-latek wywrócił się na rowerze. Sprawa trafiła do sądu

Do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szamotułach trafiła sprawa nieletniego mieszkańca powiatu szamotulskiego. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż 14-latek wywrócił się na rowerze. Chłopiec znajdował się pod wpływem alkoholu. Trafił do szpitala. Apelujemy do rodziców, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi o skutkach spożywania alkoholu.

W minionym tygodniu policjanci szamotulskiej drogowi interweniowali w związku ze zgłoszeniem, iż w Śmiłowie przewrócił się kierujący rowerem. Sprawa była o tyle poważna, że na miejscu interweniowało też pogotowie ratunkowe.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż 14-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego, spożywał alkohol, po czym kierował rowerem i na drodze rowerowej w Śmiłowie stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, iż chłopiec miał około 1,6 promila alkoholu w organizmie. Z miejsca zdarzenia pogotowie zabrało go pod opieką dorosłego członka rodziny do szpitala.

- Reklama -

 Z uwagi na fakt, iż 14-latek znajdował się pod wpływem alkoholu, o sprawie powiadomiony został Wydział Rodzinny i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Szamotułach. Czynności w niniejszej sprawie są w toku.

Przypominamy, że spożywanie alkoholu przez nieletnich jest zabronione. Jest to traktowane jako przejaw ich demoralizacji. W takim przypadku, policja każdorazowo przekazuje informacje do Sądu Rodzinnego. Sąd może  wówczas zastosować wobec nieletniego środki wychowawcze, które wymienione są w ustawie.

Apelujemy do rodziców i opiekunów, aby rozmawiać z dziećmi  i młodzieżą na temat negatywnych skutków, które może wywołać spożywanie alkoholu. Jak widać na powyższym przykładzie, młody organizm nie najlepiej reaguje na wypity alkohol.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe