- Reklama -
5.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Eliminacje powiatowe 64 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego [zdjęcia]

Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie. Szamotulski Ośrodek Kultury był w środę gospodarzem eliminacji powiatowych.

Duet Joanna Sroka -Kierończyk i Zuzanna Strzelczyk z Szamotuł muzycznym akcentem otworzyły tegoroczne zmagania konkursowe wykonując utwór La walce di mal, kompozycję do słów Wojciecha Młynarskiego.

Uczestników konkursu oraz ich opiekunów, instruktorów powitał Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury. -To, że znaleźliście się w tak elitarnym gronie jest już nobilitacją –mówił dyrektor –jednak nie rywalizacja, tylko ciekawe doświadczenie niech będzie dziś dla was najważniejsze.

- Reklama -

Komisja artystyczna w składzie: Piotr Dehr – instruktor teatralny CK Zamek w Poznaniu oraz Andrzej Ciborski, kompozytor, bard, redaktor Radia Poznań postanowiła nominować do Eliminacji Wojewódzkich, które odbędą się w dniach od 26 do 28 kwietnia w Kaliszu, następujących wykonawców:

  1. Antoninę Piechotę
  2. Juliannę Srokę-Kierończyk
  3. Darię Panek
  4. Jagienkę Paluszkiewicz
  5. Jakuba Kasprowiaka

Ponadto jury postanowiło wyróżnić:
Dominikę Bartosiewicz
Dominikę Obarę
Wiktorię Kokoszanek
Zofię Metler

Wszyscy nagrodzeni obdarowani zostali pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami książkowymi, które przygotował organizator. Nagrody i nominacje młodym recytatorom wręczył dyrektor Piotr Michalak.

Nominowanym życzymy sukcesów na deskach teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

[Best_Wordpress_Gallery id=”861″ gal_title=”Konkurs Recytatorski 2019″]

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe