- Reklama -
-4.5 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Zawiadomiła o przestępstwie, które sama popełniła

Kryminalni z Szamotuł zatrzymali mieszkankę gminy Duszniki, która zawiadomiła o wypłaceniu fałszywych banknotów. Funkcjonariusze w trakcie prowadzenia sprawy ustalili, iż sama zawiadamiająca wyprodukowała fałszywe banknoty. W mieszkaniu kobiety policjanci zabezpieczyli podrobiony banknot oraz sprzęt, za pomocą którego kobieta podrabiała pieniądze. Mieszkanka gminy Duszniki usłyszała zarzuty i przyznał się do winy. Decyzją prokuratora zastosowano wobec niej policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

W poniedziałek (18 marca br.)  mieszkanka gminy Duszniki zawiadomiła iż, podczas wypłacania pieniędzy w jednym ze sklepów otrzymała sfałszowane banknoty o nominale 100 złotowym i dwóch 50 złotowych. W trakcie ustaleń do prowadzonej sprawy w dniu 21 marca br. szamotulscy kryminalni ustalili, że sprawcą jest sama zgłaszająca.

Policjanci udali się do miejsca zamieszkania zgłaszającej, gdzie w trakcie przeszukania mieszkania zabezpieczyli podrobiony banknot o nominale 10 złotowym oraz kartkę papieru na której wydrukowany był sfałszowany banknot o nominale 20 złotowym. Funkcjonariusze zabezpieczyli komputer i drukarkę na których drukowane były sfałszowane pieniądze. Mieszkanka gminy Duszniki została zatrzymana i umieszczona w policyjnym areszcie.

- Reklama -

W trakcie prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że podejrzewana kobieta najpierw zapłaciła ratę kredytu sfałszowanymi banknotami przedstawicielce jednego z banków. W trakcie kiedy pracownica banku zorientowała się, że banknoty są sfałszowane to podejrzewana kobieta aby odwrócić od siebie uwagę zawiadomiła Policję, iż w jednym ze sklepów w trakcie wypłacania gotówki otrzymała sfałszowane banknoty.

Kobieta przyznała się do winy i usłyszała już zarzuty. Wobec mieszkanki gminy Duszniki zastosowano policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Kodeks karny za podrabianie pieniędzy przewiduje karę nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe