13.1 C
Szamotuły
niedziela, 20 września, 2020

Koncertowe lato w Szamotułach [PROGRAM]

Polecamy

Hotel Maraton zamknięty. U jednego z gości potwierdzono koronawirusa

Hotel Maraton czasowo zawiesił działalność. Powodem decyzji jest wykrycie koronawirusa u jednego z gości.

Szamotuły. 5 nowych przypadków SARS-CoV-2 w szpitalu. Zamknięto kolejne dwa odziały

Szpital Powiatowy w Szamotułach poinformował o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem wśród personelu.W sobotę,...

4 nowe przypadki SARS-CoV-2 w powiecie. Kolejne zakażenia w szpitalu?

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował dzisiaj o 94 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce.Wyniki...

Szamotulski Ośrodek Kultury zaprasza na Koncertowe Lato. Pierwszy koncert już na początku lipca. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Wracamy z muzyką na żywo! Mamy nadzieję, że tęsknicie Państwo za dźwiękami w realu. Zapraszamy Was w lipcu i sierpniu – jak co roku – na Koncertowe Lato Szamotulskiego Ośrodka Kultury. W tym roku szczególnie zależało nam na zaprezentowaniu miejscowych artystów. Aby pokazać jak są zdolni, jak ciekawi i jak różnorodni. Aby też ich wesprzeć w tym trudnym okresie. Poza nimi będzie też wielu innych artystów z różnych stron Polski, a przede wszystkim z różnych stron muzycznych. Począwszy od bluesa, przez jazz i muzykę żydowską, po piosenkę autorską. Lokalizacja wydarzeń na zewnętrz oraz wdrożenie zasad bezpieczeństwa, pozwoli Państwu na dobrą, ale też komfortową zabawę – informuje SzOK.

5 lipca godz. 19.00 Witek Żuromski Gipsy Swing Trio
Lubi zaczynać z mocnym przytupem J Jeśli napiszemy, że koncert jest zatytułowany  ,,Pamięci Django Reinhardta”, to chyba nic więcej nie trzeba dodawać. Oczywiście warto dodać, że trio tworzą znakomici muzycy: Witek Żuromski – gitara, Jarosław Buczkowski – akordeon i Andrzej Mazurek – cajon, instrumenty perkusyjne.

- Reklama -

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

12 lipca godz. 19.00 Szamotulskie Talenty
Nie od dziś wiadomo, że Szamotuły talentami stoją! Przekonujemy się o tym codziennie, ale szczególnie mocno podczas konkursu „Szamotuły – miejsce dla talentów”. Oto przed Państwem zaśpiewają i zagrają laureatki i finalistki tego konkursu: Zosia Dobak, Marcelina Dera, Joanna Sroka-Kierończyk, Kasia Zaraś i Joanna Majchrzak. 

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

19 lipca godz. 17.00 Glam Four
Za tajemniczo brzmiącą nazwą zespołu stoją najlepsi J Szamotulanin Darek Tarczewski (piano), Ksenia Shaushyshvili (sopran), Barbara Szelągiewicz (skrzypce) i Michał Zator (harfa/śpiew), zaproszą Państwa w podróż przy dźwiękach największych hitów muzyki filmowej, musicalowej oraz najpiękniejszych przebojów popowych i rockowych w wysmakowanym, akustycznym brzmieniu.

Miejsce: dawny klasztor za kościołem pw. Św. Krzyża w Szamotułach.

26 lipca godz. 19.00 The Walkers
Zespół The Walkers powstał 6 lat temu we Wrocławiu. Charakteryzują ich własne, dynamiczne, rock’n’rollowe kompozycje, które przeplatane są klasyczną rockową gitarą i pełną ekspresji harmonijką ustną, podkreślającą bluesowe korzenie muzyków.

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

2 sierpnia godz. 19.00 Dominika Barabas
Kompozytorka, autorka tekstów, producentka, multiinstrumentalistka i wokalistka. W swoim dorobku ma trzy autorskie albumy. Laureatka głównych nagród festiwali o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in.:  Studencki Festiwal Piosenki, Międzynarodowy Festiwal OPPA, Niemen NON STOP, Przebojem na Antenę, Pamiętajmy o Osieckiej.

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

9 sierpnia godz. 19.00 The Old Band  
Tej grupy sympatycznych ludzi i dobrych muzyków przedstawić nie trzeba, bo to przecież Nasi! Grają rocka i trochę bluesa, a co najważniejsze, są to ich autorskie utwory. Zostali Osobowością Roku 2018 w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego w kategorii KULTURA w powiecie szamotulskim.

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

16 sierpnia godz. 17.00 Paweł Bączkowski
Po dwóch latach wraca do …klasztoru, a po kilku miesiącach – po przymusowej kwarantannie – na scenę. Wraca w dzień śmierci Elvisa, ale to będzie tylko jeden z akcentów w wykonaniu artysty, który w tym roku świętuje 35-lecie pracy twórczej.

Miejsce: dawny klasztor za kościołem pw. Św. Krzyża w Szamotułach.

23 sierpnia godz. 19.00 Duo Ruach
Ten niezwykły duet tworzą Dorothea (klarnet) i Bogusław Hegeduess (gitara), którzy oddali swoją miłość i życie tradycyjnej muzyce żydowskiej. Wykonują bardzo szeroki repertuar żydowskich melodii, które niegdyś narodziły się w Europie Środkowej i Wschodniej. Z muzyki żydowskiej wydobywają jej prawdziwy blask, jej pierwotną melodyjność i rytm tańca. Ci wspaniali artyści występowali już w całej Europie.

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

29 sierpnia godz. 19.00  Przekrój Misia
Przyjadą do nas aż z Bytomia, aby wyczarować dla nas muzyczny, balladowy świat o zabarwieniu bluesa, bossa nova, country, a to wszystko z dobrym z tekstem. W lutym tego roku wydali pierwszą z trzech planowanych płyt pt. „Obrazki na ścianie”.

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

30 sierpnia godz. 19.00 Koncert plenerowy w ramach XI Festiwalu  im. Philippa i Xavera Scharwenków.

 Miejsce: przy baszcie Halszki i zamku Górków.

Obserwuj Nas:

10,140FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Planowane na najbliższy tydzień wyłączenia energii elektrycznej

Prezentujemy wykaz planowanych wyłączeń prądu w powiecie szamotulskim.Obszar Obrzycko

Hotel Maraton zamknięty. U jednego z gości potwierdzono koronawirusa

Hotel Maraton czasowo zawiesił działalność. Powodem decyzji jest wykrycie koronawirusa u jednego z gości.-W związku z wykryciem koronawirusa...

Pies Nako i funkcjonariuszka Zakładu Karnego we Wronkach na szkoleniu dublerów w Czarnem

W Zakładzie Karnym w Czarnem koło Szczecinka trwa kilkutygodniowy specjalistyczny kurs dla zastępców przewodników psów.W szkoleniu uczestniczy m.in....

UKS Szamotulanin pokonał Trefla Gdańsk i awansował do finału mistrzostw Polski

Od piątku w Gdańsku odbywa się turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Kadetów w siatkówce. W zawodach bierze udział drużyna kadetów UKS Szamotulanin.

Szamotuły. 5 nowych przypadków SARS-CoV-2 w szpitalu. Zamknięto kolejne dwa odziały

Szpital Powiatowy w Szamotułach poinformował o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem wśród personelu.W sobotę, 19 września potwierdzono przypadek zakażenia...

Więcej artykułów

- Reklama-