- Reklama -
-1.6 C
Szamotuły
piątek, 3 lutego, 2023

Duże utrudnienia we Wronkach. Przez dwa miesiące zamknięty będzie przejazd na ul. Poznańskiej

Wykonawca prac remontowych na linii kolejowej E59 – firma Budimex S.A. poinformował, że przejazd kolejowo-drogowy na ul. Poznańskiej we Wronkach zostanie zamknięty dla ruchu kołowego na najbliższe 2 miesiące.

Zamknięcie przejazdu nastąpi 16 marca.

- Reklama -

Objazd zostanie wytyczony ulicami: Nową, Powstańców Wielkopolskich oraz Sierakowską.

Poniżej szczegółowe informacje od wykonawcy:

„Po dokładnej analizie zarówno naszych zakresów robót jak i zminimalizowania uciążliwości dla społeczności lokalnej i ruchu pieszo-kołowego a przede wszystkim po uwzględnieniu sugestii Pana Roberty Dorny – Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Wronki uprzejmie informuję, że z dniem 16 marca 2021 r. zamykamy na ok. dwa miesiące przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Poznańskiej w m. Wronki.

Biorąc pod uwagę uciążliwość z tym związaną, dla ruchu pieszego będzie funkcjonował wygrodzony ciąg pieszy.

W tym okresie będą funkcjonować: droga pod wiaduktem w ciągu ul. Sierakowskiej i przejazd kolejowo drogowy w m. Stróżki.

Z uwagi na prowadzone roboty na wiadukcie nad ul. Powstańców Wlkp. będzie on dalej zamknięty do dnia 2 kwietnia 2021 r. Niestety nie ma możliwości puszczenia ruchu z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa ludzi i mienia.

Od dnia 2 do 9 kwietnia otworzymy przejazd pod wiaduktem nad ul. Powstańców Wlkp. (między innymi z uwagi na Święta Wielkanocne).

Ponadto dla zachowania równowagi zamkniętych oraz otwartych ciągów komunikacyjnych w m. Wronki i okolicach w tym okresie tj. od dnia 6 do 9 kwietnia 2021 r. (maksymalny czas) musimy zamknąć całodobowo przejazd kolejowo-drogowy w m. Stróżki by ułożyć na nim nawierzchnię kolejową i drogową. Stąd też między innymi otwarcie na tydzień ul. Powstańców Wlkp.

Dnia 9 kwietnia otworzymy przejazd w m. Stróżki i ponownie zamkniemy ul. Powstańców Wlkp.

Taki mamy harmonogram na chwilę obecną. Przepraszamy za utrudnienia, które staramy się minimalizować optymalnie, by móc prowadzić swoje roboty, ale jednocześnie być przyjaznym lokalnej społeczności. Bardzo prosimy o wyrozumiałość. Jednocześnie zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań by skrócić terminy wszelkich zamknięć a w szczególności  przejazdu w ul. Poznańskiej.”

ŹródłoUMiG Wronki

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe