- Reklama -
23.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Reklama

Biura rachunkowe Poznań

Usługi księgowe i rachunkowe są jednymi z najbardziej potrzebnych, ale też najbardziej popularnych na rynku. Po uwolnieniu zawodu księgowego i umożliwieniu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, również przez osoby nie posiadające certyfikatu Ministerstwa Finansów, wielu praktyków zdecydowało się na otworzenie własnej działalności.

Ceny usług rachunkowych

- Reklama -

Takie działanie Ministerstwa Finansów spowodowało, znaczne obniżenie cen usług oferowanych na rynku. Wielu sceptyków uważa, że również poziom oferowanych usług uległ obniżeniu, jednak prawa wolnego rynku systematycznie weryfikują rzeczywistość i biura które nie reprezentowały odpowiedniego poziomu fachowości po prostu upadły.

Naturalnie ceny usług rachunkowych znacząco różnią się, w zależności od regionu. Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „biura rachunkowe Poznań” bez trudu wyszukamy setki wyników.
Zależnie od potrzeb, do wyboru są małe lokalne biura, firmy rodzinne, biura sieciowe a także biura nastawione w dużej mierze na kontakt zdalny.
Tak samo zróżnicowane są też ceny: bez problemu znaleźć można biuro, które poprowadzi prostą książkę przychodów i rozchodów już od stu złotych miesięcznie. W większości biur ceny prowadzenia, wyżej wspomnianej książki przychodów i rozchodów uzależnione są od ilości dokumentów księgowych, generowanych miesięcznie. Podobnie sprawa wygląda w przypadku ksiąg handlowych, wycena opiera się na szacunkowej liczbie dokumentów, a koszt zaczyna się zazwyczaj od około 500 zł wzwyż.W przypadku obsługi kadrowo płacowej, cena uzależniona jest nie od liczby dokumentów ale od ilości pracowników czy zleceniobiorców. Przeciętne ceny to około pięćdziesiąt złotych za pracownika i trzydzieści złotych za zleceniobiorcę. Oczywiście w przypadku większej ilości pracowników możliwa jest negocjacja ceny.

Oferowane usługi

Biura rachunkowe oprócz standardowej obsługi księgowej,czyli prowadzenia książki przychodów i rozchodów czy księgi handlowej i naturalnie obsługi kadrowo płacowej, oferują również sporządzanie wniosków kredytowych, sporządzanie bilansów i sprawozdań rocznych, sporządzanie wniosków o dofinansowanie, pomoc przy zamknięciu roku. Wiele biur oferuje również wsparcie techniczne przy wdrożeniu programów do fakturowania czy programów magazynowych. Wszystko to sprawia, że prowadzenie księgowości na miejscu, staje się zbędnym obciążeniem dla firmy. Wszystkie te usługi są oczywiście indywidualnie dopasowywane do potrzeb klientów ale też indywidualnie wyceniane. Coraz częściej biura rachunkowe oferują również wsparcie doradcy podatkowego czy radcy prawnego, co pozwala na kompleksowe podejście do tematu i maksymalnie szybkie reagowanie na problemy.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe