- Reklama -
23 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Baborówko po raz kolejny z największymi gwiazdami powożenia

Dopiero zakończyły się międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody, a już niedługo rozpocznie się kolejne wydarzenie w Ośrodku Jeździeckim Baborówko. Baborówko Driving Show odbędzie się 8-10 września, a na liście zgłoszeń pojawiły się nazwiska takie jak Exell Boyd (Australia) czy Christoph Sandmann (Niemcy).

Ośrodek Jeździecki Baborówko od 2022 roku organizuje międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody oraz powożeniu. Pierwsze edycje Baborówko Jumping Show oraz Baborówko Driving Show okazały się takim sukcesem, że na stałe dołączyły do harmonogramu Ośrodka. Zeszłoroczne BDS przyciągnęło świetne nazwiska ze świata powożenia i nie inaczej jest również w tym roku.

“Nasz zeszłoroczny debiut okazał się sukcesem. W Baborówku pojawili się najlepsi zawodnicy z całego świata, a potwierdzeniem poziomu organizacji jest fakt, że ponownie nam zaufali. Z optymizmem patrzymy w przyszłość rozwoju ośrodka pod względem kolejnych konkurencji jeździeckich.” – mówi Henryk Jan Święcicki, dyrektor zawodów Baborówko Driving Show

- Reklama -

Podczas zawodów 8-10 września odbędzie się m.in. kwalifikacja do Pucharu Świata w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, a także Puchar Narodów w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi i parokonnymi. Wysoka ranga zawodów sprawiła, że na liście zgłoszeń pojawił się np. Boyd Exell, który jest najbardziej znanym nazwiskiem ze świata powożenia. To multimedalista, który aktualnie znajduje się na miejscu pierwszym w rankingu Pucharu Świata. Nie brakuje również polskiego akcentu, m.in. Weroniki Kwiatek, która jest świeżo upieczoną Mistrzynią Polski.

Więcej szczegółów nt. zawodów znaleźć  można na stronie internetowej organizatora www.equestrian.baborowko.pl

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe