- Reklama -
15.7 C
Szamotuły
wtorek, 28 maja, 2024
Reklama

Szamotuły. Stacja uzdatniania wody przy szpitalu już po modernizacji

Budynek stacji uzdatniania wody w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach przeszedł gruntowną modernizację energetyczną. W jednej części znajdują się urządzenia i instalacje zapewniające szpitalowi wodę z własnego ujęcia. Druga część została wykorzystana na archiwum zakładowe.

Celem modernizacji 40-letniego budynku było zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną oraz cieplną. Zamontowano panele fotowoltaiczne z pompą ciepła i rekuperacją, ocieplono fundamenty, podłogę, ściany i dach. Wymieniono także stolarkę i wykonano nowe posadzki. Zamontowano oświetlenie energooszczędne oraz system do zarządzania energią.

Po modernizacji emisja dwutlenku węgla zostanie zredukowana o 99%. Roczna oszczędność kosztów energii to ponad 18 tys. zł. Zapotrzebowanie w energię elektryczną oraz cieplną w budynku spadnie o 99,76%! Dzięki modernizacji obiektu, emisja gazów cieplarnianych zostanie zmniejszona. Będzie to ekwiwalent 3800 posadzonych drzew.

- Reklama -

Wygospodarowane podczas remontu wolne pomieszczenia, dyrektor Remigiusz Pawelczak postanowił przeznaczyć na archiwum zakładowe. Dzięki temu zakład przeniesie do szpitala archiwalne dokumenty z danymi pacjentów, od dziesiątek lat składowane w archiwum zewnętrznym. Na zakup nowoczesnych regałów Szpital przeznaczył 133 tys. zł, co ma się zwrócić w ciągu 37 miesięcy.

Pieniądze na modernizację budynku szpital pozyskał z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotacja wyniosła 548 tys. zł. Szpital z własnych środków wydał dodatkowo 288 tys. zł.

We wtorek 22 sierpnia obiekt obejrzały poseł Marta Kubiak i starosta szamotulski Beata Hanyżak zapoznały się z efektami inwestycji. Dyrektor serdecznie dziękował za współpracę, dzięki której zrealizowano kolejne już przedsięwzięcie.

Pani poseł zwróciła uwagę na poprawę warunków pracy.

– Jako poseł nie robię niczego dla siebie. Ulepszenia w szpitalu są dla pracowników, żeby im się lepiej pracowało. Ale także dla pacjentów, ponieważ szpital jest przede wszystkim dla nich. Dziękuję państwu za to, że jesteście, że czuwacie nad chorymi i że można na was liczyć.Ja też dziękuję za to, że  współpraca jest ciągła i są efekty. Dziękuję panu dyrektorowi i wszystkim państwu za zaangażowanie – na zakończenie powiedziała pani Starosta.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe